Poniedziałek, 2 grudnia 2024
Pytania dotyczące malowania kół zaczynają się od tego, jak i co jest lepsze do wykonania tej pracy. Należy mieć świadomość, że felgi samochodowe są zawsze narażone na silne uderzenia mechaniczne, dlatego materiały lakiernicze do ich malowania powinny być jak najbardziej odporne na ścieranie.
Farby akrylowe i poliuretanowe mają dobrą trwałość. Można je łatwo nakładać na każdą powierzchnię, zarówno za pomocą puszki, jak i specjalnego rozpylacza. Ponadto do tego zastosowania idealnie nadaje się malowanie proszkowe.
Jednak przed użyciem wszystkich powyższych narzędzi, powierzchnia tarcz samochodowych, trzeba się do tego odpowiednio przygotować.
Proces malowania felg samochodowych.
Technologia lakierowania tarcz samochodowych, składa się z kilku etapów:
1. Przygotowanie kół do malowania;
2. Gruntowanie i suszenie powierzchni;
3. Szlifowanie podłoża;
4. Nakładanie emalii na powierzchnię.
Zacznij od przygotowania powierzchni. W tym celu należy dokładnie umyć felgi detergentem i sztywną szczotką. Następnie przeprowadzany jest proces inspekcji, który jest niezbędny do zlokalizowania ewentualnych uszkodzeń.
Jeśli są jakieś większe odpryski i wgniecenia, należy je usunąć przed malowaniem. Najłatwiej jest to zrobić nakładając na powierzchnie tarcz kit samochodowy, a następnie po wyschnięciu używając drobnoziarnistej szmatki. W związku z tym powierzchnia tarcz samochodowych musi być gładka i równa, a wady w postaci wyszczerbień i wgnieceń muszą być całkowicie wyeliminowane.
Następnie następuje proces gruntowania. Zagruntowanie powierzchni pozwoli na dobre przyleganie farby do podłoża, co jest kluczem do długiej żywotności powłoki malarskiej. Ważne jest, aby upewnić się, że warstwa podkładu równomiernie i całkowicie pokryje powierzchnię obręczy kół.
Po zagruntowaniu przedostatnim etapem malowania felg jest suszenie. Dlatego ważne jest, aby przed malowaniem poczekać, aż podkład całkowicie wyschnie. Po całkowitym wyschnięciu podkładu można przystąpić do samodzielnego malowania felg.
W tym celu, lepiej jest położyć je na plastikowej folii z góry, aby uniknąć kurzu wnikającego w malowaną powierzchnię. Podczas nakładania farby, puszka lub pistolet natryskowy muszą znajdować się w pewnej odległości od powierzchni tarcz. Jako zasadę należy przyjąć zachowanie odległości 20-30 cm.
Najpierw należy nałożyć pierwszą warstwę farby. Należy go nałożyć możliwie równomiernie i cienko na całą powierzchnię tarczy.
Po krótkim czasie schnięcia, zwykle 20-30 minut, należy nałożyć drugą warstwę farby. W większości przypadków wystarczą dwie warstwy farby, aby zapewnić jednolity odcień malowanej powierzchni.
13.11.2018, 3210 wyświetleń.