Czwartek, 13 czerwca 2024

Noworoczne postanowienie ratujące życie, które powinien podjąć każdy kierowca

21 stycznia 2024

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Styczeń to idealny czas, aby uczynić bezpieczeństwo priorytetem podczas podróży drogowych, mówi GEM Motoring Assist.

Organizacja zajmująca się awariami i bezpieczeństwem drogowym zachęca wszystkich - kierowców, rowerzystów i pieszych - do zastanowienia się, w jaki sposób mogą zmniejszyć ryzyko podczas podróży.

"To czas, w którym większość z nas zastanawia się nad zmianami, które moglibyśmy wprowadzić" - wyjaśnia James Luckhurst, doradca GEM ds. bezpieczeństwa drogowego.

"Dlaczego więc nie uwzględnić noworocznego postanowienia dotyczącego bezpieczeństwa drogowego i nie starać się dokonywać lepszych, mądrzejszych wyborów dotyczących sposobu korzystania z dróg w 2024 roku?".

"Robiąc to, natychmiast poprawiamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko szkód, zarówno dla nas samych, jak i dla wszystkich innych osób wokół nas podczas podróży".

"Pomogłoby to zmniejszyć liczbę osób zabitych i poważnie rannych w możliwych do uniknięcia kolizjach na naszych drogach każdego roku".

W 2022 r. w Wielkiej Brytanii odnotowano 1 766 zgonów i 28 941 poważnych obrażeń - o 10% więcej niż w 2021 r.

Cztery sugestie dotyczące bezpieczeństwa na drogach dla kierowców:

  1. Zanim wyruszysz Zaplanuj i sprawdź trasę przed wyruszeniem w drogę. Zapewni to, że się nie zgubisz lub nie będziesz się spieszyć i podejmować ryzykownych decyzji.
  2. Rozsądnie wybieraj prędkość Prędkość, z jaką się poruszasz, zależy wyłącznie od Ciebie. Nikt nie może zabronić ci przekraczania dozwolonej prędkości. Dlatego zawsze wybieraj prędkości, które są zgodne z prawem i odpowiednie do panujących warunków.
  3. Poświęć drodze całą swoją uwagę. Nie rozpraszaj się pasażerami, telefonami komórkowymi ani prywatnymi myślami. I nie prowadź zmęczony.
  4. Myśl - zachowaj spokój Podejmij zobowiązanie, że nie będziesz reagować na działania innych kierowców. Nikt nie jest doskonały, więc nie trać czasu i nie zwiększaj ryzyka, próbując zganić innego użytkownika drogi. Skup się na powstrzymywaniu się i zachowaniu bezpieczeństwa.