Środa, 24 lipca 2024

Kryzys kosztów utrzymania: Kierowcy zwlekają z zakupem bezpieczniejszych opon

22 grudnia 2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Kierowcy zostali ostrzeżeni o ryzyku jazdy na zużytych oponach, ponieważ nowe badania eBay ujawniają, że więcej niż jeden na dziesięciu odkłada zakup nowych opon, a większość z nich obwinia trwający kryzys związany z kosztami utrzymania.

Blisko 40% kierowców kupi nowe opony tylko wtedy, gdy nie przejdą przeglądu technicznego, podczas gdy 11% wstrzyma się z zakupem do następnego roku, jeśli otrzyma zalecenie.

Oprócz opóźniania zakupu nowych opon, badanie eBay wykazało również, że 11% kierowców nie ma pewności siebie podczas sprawdzania bieżnika opon, podczas gdy 10% stwierdziło, że nie ma pojęcia o zalecanym ciśnieniu w oponach dla swojego pojazdu.

Wyniki te pojawiają się, gdy 18% kierowców ujawniło plany wyruszenia w długie podróże (ponad 100 mil) podczas przerwy świątecznej, kiedy warunki pogodowe są zazwyczaj słabe.

Hannah Gordon, ekspert eBay i mechanik, powiedziała: "Jako mechanik byłam świadkiem z pierwszej ręki niechęci kierowców do szybkiego usuwania uszkodzeń opon.

"Ludzie często są zniechęceni kosztami i, co zrozumiałe, myślą, że jeśli przejdą przegląd techniczny, to są w porządku, co nie zawsze jest prawdą.

"Droga hamowania i ogólne właściwości jezdne, zwłaszcza w zimie, mogą mieć poważny wpływ na stan opon i głębokość bieżnika".

Badanie zostało przeprowadzone w związku z ponownym uruchomieniem przez eBay usługi zakupu i montażu opon. Ten kompleksowy sklep umożliwia kupującym zamawianie opon, a następnie wybór lokalnego centrum montażowego, do którego opony zostaną wysłane i zamontowane w wybranym przez właściciela dniu i godzinie.

Ponownie uruchomiony program eBay pozwala klientom wybierać spośród ponad 250 000 ofert opon i ponad 3000 instalatorów w całej Wielkiej Brytanii, co oznacza, że eBay UK jest obecnie domem dla największej brytyjskiej sieci montażu opon. Liczba warsztatów współpracujących z brytyjską siecią montażu opon wzrosła ponad dwukrotnie.