Piątek, 1 marca 2024

Dacia osiąga kamień milowy w sprzedaży 200 000 sztuk

15 września 2021

Dacia sprzedała swój 200-tysięczny samochód w Wielkiej Brytanii - zaledwie osiem lat po rozpoczęciu działalności.

Kamieniem milowym dla rumuńskiej marki budżetowej Renault był całkowicie nowy Sandero Stepway Prestige.

Wciąż sprzedając najtańszy nowy samochód w Wielkiej Brytanii (gama Sandero zaczyna się od 7 995 funtów), Dacia zbudowała silną reputację, oferując nabywcom praktyczne, solidne pojazdy w przystępnych cenach.

W 2013 roku, kiedy Dacia wystartowała w Wielkiej Brytanii, gama składała się z Sandero drugiej generacji i Dustera pierwszej generacji. Po tych modelach szybko pojawił się Logan MCV.

Spośród wszystkich dostępnych modeli Dacia, Sandero Stepway, z podwyższoną wysokością nadwozia i stylizacją SUV-a, stanowi około 60% wszystkich sprzedanych Sandero.

dacia

200-tysięczna Dacia to Sandero Stepway Prestige TCe 100 Bi-Fuel, wykończony w kolorze Iron Blue. Pojazd został zakupiony przez Christophera Simpsona, będącego po raz pierwszy właścicielem Dacii, w Brayleys Dacia w Milton Keynes.

"Cieszymy się, że Christopher odbiera od nas swoje nowe Sandero Stepway, jak z każdej sprzedaży, ale jeszcze bardziej z tego, że jest to 200-tysięczna Dacia sprzedana w Wielkiej Brytanii - powiedział Jack Bramston, kierownik sprzedaży w Brayleys Dacia.

"Sprzedajemy Dacię w Brayleys od 2014 roku i to niesamowite uczucie być na drodze sukcesu tej marki w Wielkiej Brytanii. Życzymy Chrisowi wielu szczęśliwych kilometrów w jego nowym Sandero".

Luke Broad, Head of Sales, Dacia UK, dodał: "Świętowaliśmy 100 000 sprzedaży Dacii cztery lata po wprowadzeniu na rynek brytyjski, a cztery lata później sprzedaliśmy kolejne 100 000.

"Utrzymujemy ten impet, jednocześnie nadal dostarczając klientom w Wielkiej Brytanii najbardziej przystępne cenowo samochody na rynku. Jesteśmy zachwyceni, że nasi klienci - zarówno nowi, jak i obecni - ufają, że Dacia zapewnia niezrównany stosunek jakości do ceny, praktyczność i niskie koszty eksploatacji."