Piątek, 1 marca 2024

Siły policyjne testują w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E

11 listopada 2021

Share

  • Facebook
  • Twitter

Ford zaprezentował koncepcję policyjną Mustang Mach-E na targach Emergency Services Show w Birmingham, po kilku prośbach sił z całego kraju o ocenę czysto elektrycznego SUV-a.

Metropolitan Police Force oceniła już standardowego Mustanga Mach-E, a teraz zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie pełnego testu oznakowanej koncepcji. Na możliwość wypróbowania nowego pojazdu o numerze 999 czekają również siły Sussex, Surrey, South Wales, Dyfed Powys, Devon & Cornwall oraz Police Scotland.

Wstępna koncepcja to demonstracyjny Mustang Mach-E Standard Range AWD (napęd na wszystkie koła). W zależności od wyników testów tego modelu, Ford planuje zaoferować wersje Extended Range w wersjach RWD (z napędem na tylne koła) i AWD. Rozszerzone typy akumulatorów zapewniłyby policji jeszcze większy zasięg, a tym samym wszechstronność i możliwość prowadzenia działań policyjnych.

Natychmiastowe i superszybkie przyspieszenie - nowy Mach-E jest zdolny do 0-62mph w 3,7 sekundy (wersja GT) i 111mph - będzie użyteczną bronią przeciwko przestępczości dla każdego samochodu policyjnego, ale Mach-E będzie oferować siłom jeden z najbardziej ekonomicznych i przyjaznych dla środowiska samochodów w ich flotach.

Przeróbka oryginalnego Mach-E została przeprowadzona przez wieloletniego partnera Forda w branży niebieskich świateł, firmę Safeguard SVP, specjalistycznego konstruktora z siedzibą w Essex.

Wśród wyposażenia samochodu koncepcyjnego znajdują się wykonane na zamówienie poduszki montażowe i wsporniki, które zapewniają znalezienie odpowiednich miejsc do eksploatacji, przy minimalnym uszkodzeniu pojazdu. Całe oświetlenie jest wykonane w technologii LED o bardzo niskim poborze mocy, aby zmniejszyć pobór prądu z systemu zasilania pojazdu 12V.

W międzyczasie, nadwozie 999 jest pierwszym projektem, który wykorzystuje materiały o wysokiej specyfikacji, aby zmaksymalizować wymagania dotyczące widoczności w dzień i w nocy.