Niedziela, 19 maja 2024

Kia EV6 zdobyła tytuł Samochodu Roku

31 maja 2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Podczas ceremonii w szwajcarskiej Genewie Kia EV6 została uznana za najlepszy samochód w Europie.

Cieszący się dużym uznaniem pojazd elektryczny pokonał siedem innych samochodów, które przeszły do ostatniej rundy konkursu.

Jury składające się z 61 członków, dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów, głosowało w następujący sposób:

  1. Kia EV6 - 279 punktów
  2. Renault Mégane E-Tech Electric - 265 punktów
  3. Hyundai Ioniq 5 - 261 punktów
  4. Peugeot 308 - 191 punktów
  5. Skoda Enyaq iV - 185 punktów
  6. Ford Mustang Mach-E - 150 punktów
  7. Cupra Born - 144 punkty

"To miła niespodzianka, że Kia EV6 otrzymała tę nagrodę" - powiedział przewodniczący jury Frank Janssen.

"Był najwyższy czas, aby nagrodzić markę i grupę, ponieważ tak ciężko pracowali nad tym samochodem. Tempo postępów Kia jest naprawdę imponujące."

Oferując zasięg do 328 mil, możliwość superszybkiego ładowania, przestrzeń, dopracowanie i wiodącą w swojej klasie gwarancję, EV6 o odważnej stylistyce otrzymał między innymi nagrodę What Car? Car of the Year 2022 w styczniu.

Zachwycony Jason Jeong, Prezes Kia Europe, dodał: "EV6 jest naprawdę przełomowym osiągnięciem, które od samego początku zostało zaprojektowane tak, aby mobilność elektryczna stała się przyjemna, wygodna i dostępna, łącząc imponujący zasięg jazdy w świecie rzeczywistym, możliwość ultraszybkiego ładowania, przestronne, zaawansowane technologicznie wnętrze i prawdziwie satysfakcjonujące wrażenia z jazdy.

"EV6 jest ekscytującą zapowiedzią tego, co jeszcze czeka nas w naszej rozwijającej się linii samochodów zelektryfikowanych.

Prestiżowa nagroda Car of the Year została ustanowiona w 1964 roku, kiedy to Rover 2000 zdobył najwyższe wyróżnienie. Toyota Yaris zdobyła główną nagrodę w zeszłym roku, natomiast zwycięzcą w 2019 roku został czysto elektryczny Jaguar I-Pace.