Czwartek, 13 czerwca 2024

Rozpowszechnianie ładowarek do samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii nabiera tempa

28 września 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Całkowita liczba publicznych ładowarek samochodów elektrycznych w całej Wielkiej Brytanii wzrosła o prawie 15% od końca grudnia.

Według Zap-Map, wiodącej w Wielkiej Brytanii aplikacji do ładowania EV, nastąpił wzrost z 28 458 do 32 663 urządzeń.

Największym sektorem wzrostu było ultraszybkie ładowanie, które wzrosło o 40% w pierwszej połowie 2022 r., co pokazuje, że wprowadzenie ultraszybkiego ładowania jest więcej niż nadążanie za wzrostem kierowców EV, który wzrósł o 29% w tym samym okresie.

Wzrost punktów ultraszybkiego ładowania jest w dużej mierze spowodowany przez sieci takie jak MFG EV Power, InstaVolt i GRIDSERVE Electric Highway, które rozwijają "huby" szybkiego ładowania składające się z co najmniej sześciu urządzeń w całym kraju.

Jeśli chodzi o lokalizację ładowarek, z 4 205 nowych urządzeń zainstalowanych w tym roku, 1 662 z nich to ładowarki "on-street".

Znajdujące się na ulicach mieszkalnych urządzenia są zazwyczaj wolnymi lub szybkimi ładowarkami i, ogólnie rzecz biorąc, stanowią alternatywę dla ładowania w domu.

Liczba tych ładowarek wzrosła do tej pory o nieco mniej niż 19% w 2022 roku, rosnąc z 8 842 na koniec 2021 roku do 10 504 na koniec czerwca.

Chociaż kombinacja sieci, w tym char.gy i Connected Kerb, napędzała wzrost liczby ładowarek on-street, ubitricity - która w przeważającej mierze montuje wolne urządzenia do latarni - zainstalowała do tej pory w tym roku 981 ładowarek, najwięcej ze wszystkich sieci.

"Wzrost o 40% liczby ultraszybkich ładowarek jest wyraźnie głównym wskaźnikiem jak dotąd w 2022 roku. Tego typu ładowarki sprawiają, że dłuższe podróże są znacznie łatwiejsze, więc duży wzrost powinien naprawdę oznaczać, że widzimy koniec "niepokoju zakresu"", powiedziała Melanie Shufflebotham, Co-founder & COO w Zap-Map.

"Ale nie zapominajmy, że wolniejsze ładowarki również mają do odegrania krytyczną rolę. Mogą nie zapewniać emocji związanych z dodawaniem setek mil w ciągu kilku minut - ale z ponad pół milionem samochodów czysto elektrycznych obecnie na drogach Wielkiej Brytanii, ich rola w przyjmowaniu samochodów elektrycznych jest tak samo ważna, jak ich ultraszybkie odpowiedniki.

"Kluczowe jest, aby rollout węzłów szybkiego ładowania był kontynuowany w tempie, wraz z rosnącym zapewnieniem ładowarek na ulicy dla tych, którzy nie mają podjazdów, najlepiej z lokalnymi radami zaangażowanymi po drodze".