Piątek, 1 marca 2024

7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić na drodze

20 listopada 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Koszty paliwa spadają, technologie globalnego systemu pozycjonowania (GPS) są coraz lepsze, a wypadki samochodowe zdarzają się rzadziej niż kiedyś. W rezultacie, wyjazdy w trasę stają się coraz bardziej atrakcyjnym hobby dla wielu właścicieli samochodów. Jednakże, podczas gdy wycieczki drogowe nie są już tak trudne do zaplanowania i wyciągnięcia, ludzie nadal mają tendencję do popełniania błędów na drodze, co prowadzi do drobnych niedogodności, a czasami może również prowadzić do wypadków samochodowych.

Kiedy tak się stanie, będziesz musiał poradzić sobie z wieloma rzeczami. Musisz zatrudnić renomowanego prawnika, negocjować warunki ugody, radzić sobie z rachunkami za leczenie, między innymi. Z tego powodu, oto lista rzeczy, których należy unikać, gdy uderzając w drogę:

1. Przekroczenie prędkości

Każdy wie, że nadmierna prędkość zwiększa prawdopodobieństwo wypadku samochodowego. Zbyt szybka jazda oznacza również, że nie możesz zareagować wystarczająco szybko w razie nieoczekiwanej sytuacji. Na przykład, jeśli samochód przed Tobą nagle zatrzyma się bez ostrzeżenia, nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby nacisnąć hamulec, biorąc pod uwagę, jak szybko jedzie Twój samochód. Co więcej, około 1/5 śmiertelnych wypadków samochodowych ma miejsce, gdy kierowca przekracza prędkość, częściej niż wypadki spowodowane przez DUI lub jazdę pod wpływem, co wiele mówi. Pamiętaj, że ograniczenia prędkości istnieją z jakiegoś powodu.

2. Wściekłość na drodze

Road rage odnosi się do manifestacji gniewu werbalnie lub poprzez działania, co prowadzi do niezdolności do kontrolowania emocji. Jeżeli ty jesteś niezdolny kontrolować twój emocje, ty najprawdopodobniej no będziesz sprawnie kontrolować kierownicę także. Przyznać należy, że prowadzenie pojazdu przez bardzo długi czas może być dość stresujące, ale to nie usprawiedliwia prowadzenia siebie lub swoich pasażerów do ich zguby. Poza tym, nie było wiele przypadków, w których kierowcy, którzy wyświetlane szału drogowego cierpią z powodu udaru mózgu lub zawału serca godzin później, więc jesteś lepiej o zawierające swój gniew, przynajmniej do czasu po podróży.

3. Używanie słuchawek

Tak, za pomocą słuchawek może być równie zły nawyk, gdy na drodze. Podczas gdy muzyka może pomóc podczas długich dojazdów, ignorowanie dźwięku z otoczenia może być bardzo niebezpieczne. Być może samochód z tyłu planuje wyprzedzić Twój i dał sygnał dźwiękowy, aby to zrobić.

Naturalnie nie usłyszysz tych sygnałów, więc istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu, co może prowadzić do wypadków samochodowych. Eksperci uważają jednak, że używanie słuchawek do odbierania połączeń jest lepsze niż używanie jednej z rąk, więc słuchawki nie zawsze są złą rzeczą, gdy uderzając w drogę.

4. Jazda w niebezpiecznych warunkach pogodowych

Często, gdy na drodze, nie będzie pewne nieprzewidziane okoliczności, takie jak złe warunki pogodowe. W takich przypadkach, trzeba będzie zwolnić i stać się bardziej czujny na swoje otoczenie. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do tej prostej zasady, zwłaszcza jeśli mają mało czasu. Jak zawsze, nie powinno to być usprawiedliwieniem dla lekkomyślnej jazdy w niebezpiecznych warunkach pogodowych. Jeśli mimo to zdecydujesz się kontynuować podróż, upewnij się, że masz zapięte pasy bezpieczeństwa.

5. Zaniedbywanie pasów bezpieczeństwa

Każda scena jazdy w różnych filmach prawdopodobnie podkreśla znaczenie pasów bezpieczeństwa, i to z kilku powodów. Na początek, badania wykazują, że pasy bezpieczeństwa co roku ratują życie tysiącom osób. Co więcej, poduszki powietrzne mogą działać lepiej, gdy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Poza tym, zapinanie pasów nie jest trudnym zadaniem, więc nie ma powodu, aby zaniedbywać tak prosty środek ostrożności.

6. Prowadzenie samochodu bez wystarczającej ilości snu

Możesz myśleć, że nawet jeśli masz tylko trochę snu w między podróżami, można dostać się do miejsca przeznaczenia szybciej. ale to nie zawsze jest prawdą. Jasne, możesz zaoszczędzić trochę czasu, ale również narażasz się na ryzyko wypadku samochodowego, im bardziej jesteś niewyspany. Prawdopodobnie jesteś już świadomy jego konsekwencji.

7. Używanie wadliwego samochodu

Czasami to nie do końca wina kierowcy, że wpadł w kłopoty podczas drogi. Zdarzają się również przypadki, kiedy to kiepski samochód spowodował wypadek. Być może poduszki powietrzne były dysfunkcyjne, albo pasy bezpieczeństwa nie były już trwałe. Niezależnie od tego, można przynajmniej zminimalizować możliwość wypadków samochodowych poprzez sprawdzenie funkcji samochodu, takich jak kontrola trakcji, stabilności, systemu ciśnienia w oponach i innych. Możesz również zdecydować się na naprawę samochodu i wymianę oleju przed wyruszeniem w drogę.

Słowa końcowe

Wypadki samochodowe są spowodowane przez kilka zmiennych. Prawdopodobnie popełniłeś błąd lub nie byłeś wystarczająco czujny. Tak czy inaczej, podobnie jak istnieją rzeczy, które powinieneś robić podczas jazdy, są też rzeczy, których nie powinieneś robić, a ten przewodnik powinien pomóc Ci przypomnieć, co to jest.