Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Poznaj Ora Funky Cat EV - w sprzedaży tej jesieni

30 lipca 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Oto zupełnie nowa Ora Funky Cat - elektryczny hatchback zaprojektowany, by konkurować z takimi tuzami jak Volkswagen ID.3 i Cupra Born.

Wyceniony na 30,495 funtów (po uwzględnieniu rządowego grantu na samochód typu Plug-in, czyli PiCG), samochód w wersji First Edition ma trafić do sprzedaży jesienią, a dostawy do klientów mają nastąpić wkrótce potem.

Ora to dedykowana marka elektryczna chińskiego producenta pick-upów, firmy Great Wall.

Po publicznym debiucie marki w Wielkiej Brytanii podczas Fully Charged Live w kwietniu, ORA UK twierdzi, że przyjęła już ponad 6 000 rejestracji zainteresowania Funky Cat.

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani wprowadzeniem ORA Funky Cat na rynek brytyjski" - powiedział Toby Marshall, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, ORA UK.

"Ten ekscytujący nowy EV ustanowi precedens dla marki, oferując klientom doświadczenie premium, oparte na technologii, z całkowicie unikalnym wyglądem i odczuciami".

Wyglądając trochę jak skrzyżowanie rozciągniętego Vauxhall Adam i Alfa Romeo MiTo z przodu z futurystycznym, zaokrąglonym tyłem, Funky Cat First Edition jest wyposażony w baterię 48kWh oferującą zasięg 193 mil.

Aby zapewnić spokój ducha, pojazd będzie objęty kompleksową pięcioletnią gwarancją na pojazd i nieograniczony przebieg, z gwarancją na akumulator przez osiem lat lub 100 000 mil.

Korzystając z ładowarki domowej o mocy 6,6 kW, przejście z poziomu 15-80% zajmie około 5-6 godzin. Czas ten ulega drastycznemu skróceniu przy przejściu do ładowania 11kW na ulicy, które trwa 3-4 godziny. Dodatkowo, szybkie ładowanie 80kW zajmie około 40 minut.

Pojazd będzie wyposażony w specyfikację o wysokim standardzie, w tym tempomat adaptacyjny, kamery 360 stopni, kamerę cofania, reflektory LED i 18-calowe felgi.

Klienci skorzystają również ze zintegrowanego Apple CarPlay i Android Auto, a także z bezprzewodowego ładowania telefonów i elektrycznych foteli przednich.