Niedziela, 19 maja 2024

MINI świętuje kamień milowy

9 listopada 2021

Share

  • Facebook
  • Twitter

Milionowe MINI zostało dostarczone do Wielkiej Brytanii, nieco ponad 20 lat od rozpoczęcia produkcji nowoczesnego MINI w 2001 roku.

W sumie w ciągu ostatnich dwóch dekad MINI sprzedało na całym świecie ponad 5,1 miliona samochodów, a Wielka Brytania jest największym rynkiem zbytu dla tej marki.

Modele 3-drzwiowe Hatch, 5-drzwiowe Hatch, Clubman i elektryczne MINI powstają na tej samej linii produkcyjnej w zakładzie w Oxfordzie.

Co więcej, zakłady MINI w Oxfordzie i Swindon zatrudniają 4500 wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 130 praktykantów, którzy utrzymują produkcję w ciągłym ruchu, aby zbudować 1000 MINI dziennie - jedno co 67 sekund.

"Sprzedanie ponad miliona MINI w ciągu zaledwie 20 lat to niezwykły kamień milowy; wszyscy jesteśmy z tego powodu niezwykle dumni" - powiedział David George, dyrektor MINI UK.

"To osiągnięcie jest świadectwem fantastycznych samochodów, które zbudowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek w tym czasie, nieustającej miłości naszych klientów do MINI oraz siły i niezachwianego oddania naszej sieci detalicznej".

"Obserwując rosnący popyt na nasze modele MINI Electric i MINI Countryman Plug-In Hybrid, które stanowią prawie jedną piątą globalnej sprzedaży samochodów zelektryfikowanych, cieszymy się na myśl o tym, co przyniesie kolejne 20 lat, kiedy to przejdziemy do naszej w pełni elektrycznej przyszłości."

MINI wprowadzi swój ostatni model z silnikiem spalinowym w 2025 roku, a do 2027 roku udział pojazdów w pełni elektrycznych w globalnej sprzedaży MINI wyniesie co najmniej 50%. Na początku lat 2030 MINI będzie pierwszą marką BMW Group, która przejdzie na napęd całkowicie elektryczny.