Czwartek, 13 czerwca 2024

Poznaj niesamowity koncept MG Cyberster

9 grudnia 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego MG Cyberster retro EV zostały ujawnione przed jego debiutem na Shanghai Auto Show, który odbędzie się w tym miesiącu.

Opracowany przez zespół z MG Advanced Design Centre w Londynie, Cyberster jest dwumiejscowym samochodem sportowym nawiązującym do tradycji marki, czerpiącym wiele wskazówek stylistycznych z klasycznego MGB Roadster, jednocześnie wprowadzając nowe zaawansowane technologicznie funkcje, w tym interaktywny kokpit do gier i łączność 5G.

MG twierdzi, że całkowicie elektryczna architektura samochodu pozwoli na uzyskanie zasięgu 500 mil i czasu 0-62mph poniżej trzech sekund.

Nadwozie konceptu zostało zaprojektowane tak, aby poprawić osiągi aerodynamiczne, a klasycznie ukształtowany grill MG służy również jako kanał powietrzny, aby zapewnić przepływ powietrza nad podwoziem samochodu.

Cyberster posiada charakterystyczne okrągłe reflektory MG, połączone z wąską kratą wlotu powietrza, a także interaktywne reflektory "Magic Eye", które otwierają się po włączeniu.

Inne uderzające szczegóły MG Cyberster to "laserowy pas" LED z boku samochodu i kontur drzwi, który podąża za kierunkiem pasa LED.

Mocny profil samochodu sportowego ma wyraźną dwustopniową linię ramion, ze spłaszczonym tyłem "kamm tail", podkreślonym przez niezwykłe felgi ze stopu "hacker blade". Tylne lampy są wykonane w technologii LED i są płasko wkomponowane w tył samochodu, wyświetlając cyfrowy obraz, który nawiązuje do brytyjskiego dziedzictwa MG.

Projekt wnętrza "digital fibre" zakłada układ skoncentrowany na kierowcy, z oddzielnym kokpitem dla kierowcy i pasażera oraz dużym zestawem wskaźników LED z drugim centralnym ekranem. Ekran przed kierowcą prezentuje wszystkie kluczowe informacje o pojeździe w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, podczas gdy centralny wyświetlacz zawiera bardziej interaktywne funkcje.

Fotele MG "Zero Gravity" posiadają unoszące się zagłówki, podczas gdy panele drzwiowe i klamki z czerwonej skóry odzwierciedlają "laserowy pas" biegnący wzdłuż nadwozia samochodu.

"Cyberster jest odważnym oświadczeniem, które mocno spogląda w przyszłość MG, dotykając naszego dziedzictwa, ale co ważniejsze, opierając się na naszej technologii i zaawansowanym wzornictwie", powiedział Carl Gotham, Dyrektor SAIC Design Advanced London.