Środa, 24 lipca 2024

Zapowiedź nowego Land Rovera Discovery

24 sierpnia 2023

Udział Facebook Twitter

Land Rover ujawnia swój "kosmiczny" SUV Discovery Vision Concept.

Vision Concept, zaprezentowany na New York Auto Show, jest zapowiedzią kolejnego produkcyjnego modelu Land Rover Discovery, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2015 roku.

Koncepcja ta, wykazująca silne rodzinne podobieństwo do swojego rodzeństwa - modeli Evoque, Range Rover Sport i luksusowego Range Rovera - jest "wizją przyszłej rodziny pojazdów Land Rover Discovery".

Discovery Vision Concept został zaprezentowany wraz z modelem w skali statku kosmicznego Virgin Galactic, aby uczcić ogłoszenie nowego długoterminowego globalnego partnerstwa z pionierską komercyjną usługą kosmiczną Richarda Bransona.

Discovery Vision Concept oferuje wgląd w zaawansowane projekty badawcze prowadzone przez Jaguar Land Rover.

Jego funkcje będą obejmować:

    Technologia interfejsu człowiek-maszyna (HMI) nowej generacji tworząca "bogate i prawdziwie wciągające wrażenia multimedialne dla wszystkich pasażerów", w tym rozmowy wideo między pasażerami za pośrednictwem ekranów informacyjno-rozrywkowych na oparciach siedzeń, Drzwi, kierunkowskazy, reflektory i ekrany w oparciach foteli mogą być obsługiwane za pomocą gestów. Remote Control Drive umożliwia kierowcy manewrowanie samochodem przy bardzo niskiej prędkości, gdy nie siedzi on w środku. Innowacyjny system Transparent Bonnet Head-up Display zapewnia niezakłócony widok bezpośrednio przed pojazdem, wirtualnie odtwarzając krajobraz, który w przeciwnym razie byłby zasłonięty przez przód samochodu.

Wreszcie, zaawansowane wnętrze jest zarówno przestronne, jak i wszechstronne dzięki rekonfigurowalnym siedzeniom. Na przykład fotele można złożyć na płasko lub przesunąć do przodu lub do tyłu za pomocą menu na ekranie dotykowym.

Można je również przekształcić ze standardowego siedmiomiejscowego układu w sześciomiejscowy, pięciomiejscowy lub nawet czteromiejscowy tryb "limuzyny".