Piątek, 1 marca 2024

Top 10 jarmarków świątecznych dla kierowców EV

26 stycznia 2023

Share

  • Facebook
  • Twitter

Jak wynika z nowych badań, w Anglii ujawniono najlepsze rynki świąteczne dla kierowców pojazdów elektrycznych.

Podczas gdy w całym kraju przygotowywane są świąteczne stragany, Peugeot UK zbadał, które rynki są najbardziej odpowiednie dla kierowców EV.

Na czele rankingu znalazł się Manchester Christmas Market, a następnie Birmingham Frankfurt Christmas Market i Leeds' Winter Favourites.

Korzystając z badań Visit England dotyczących 14 popularnych jarmarków świątecznych w Anglii, Peugeot porównał, ile z tych jarmarków można by przejechać wykorzystując 225-milowy zasięg Peugeot e-208 z 15 najbardziej zaludnionych miast w Wielkiej Brytanii.

W badaniu oceniono również, ile publicznych punktów ładowania znajdowało się w promieniu trzech mil od centrum, a także dostępne prędkości ładowania, podczas gdy opcje zakwaterowania, które oferowały bezpłatne ładowanie, były również punktowane.

Wszystkie 10 najlepszych jarmarków świątecznych, z wyjątkiem Padstow's Christmas Festival w Kornwalii, były dostępne z co najmniej dziewięciu najbardziej zaludnionych miast Wielkiej Brytanii.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Manchesterze okazał się najbardziej dostępny - 14 miast w Wielkiej Brytanii znalazło się w zasięgu 225 mil od jarmarku. Manchester miał również największą liczbę stacji ładowania w promieniu trzech mil od centrum miasta, z 69 dostępnymi, w tym 16 szybkich ładowarek o prędkości powyżej 50kW.

W badaniu wzięto również pod uwagę liczbę opcji zakwaterowania w promieniu trzech mil od centrum miasta, które oferują bezpłatne ładowanie dla kierowców EV, takich jak sieci hoteli i B&B, przy czym York znalazł się na szczycie tabeli, oferując 19 z bezpłatnymi ładowarkami.

Top 10 jarmarków świątecznych w Anglii dla kierowców samochodów elektrycznych

1. Manchester Christmas Market 2. Birmingham Frankfurt Christmas Market 3. Leeds' Winter Favourites 2022 r. 4. York St Nicholas Fair 5. Jarmark świąteczny w Lincoln 6. Winchester Cathedral Christmas Market 6. Bath Christmas Market 7. Norwich Christmas Market 8. Chester Christmas Market 9. Rochester Christmas Market 9. Stratford-upon-Avon Victorian Christmas Market Festival 10. Festiwal świąteczny w Padstow

"Z ponad milionem kierowców elektrycznych na brytyjskich drogach dzisiaj, rzeczy takie jak odległość i infrastruktura ładowania będą odgrywać ważną rolę w określaniu, gdzie kierowcy kierują się w te święta", powiedział Julie David, dyrektor zarządzający, Peugeot UK.