Piątek, 1 marca 2024

To już oficjalne: Samochody elektryczne są łatwiejsze w prowadzeniu

27 grudnia 2021

Share

  • Facebook
  • Twitter

Jak wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Peugeot UK, dwóch na pięciu rodziców już teraz wolałoby, aby ich dzieci podczas nauki jazdy wskakiwały od razu do pojazdu w pełni elektrycznego i pomijały samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Jednak prawie jedna trzecia uważa, że trudniej będzie nauczyć się jeździć samochodem elektrycznym i posiadać go na własność.

Po przeprowadzeniu badań Peugeot zabrał grupę 10-16-latków na zamknięty tor wyścigowy, aby pokazać, jak prosta jest nauka jazdy i posiadanie samochodu elektrycznego.

Na torze Bedford Autodrome młodzież uczestniczyła w specjalnych szkoleniach prowadzonych przez zawodowych kierowców, dotyczących życia z samochodem elektrycznym i jego posiadania.

Siedząc za kierownicą Peugeota e-208, młodzi kierowcy uczyli się najpierw podstawowych manewrów, takich jak ruszanie, zatrzymywanie się i parkowanie. Następnie pokazano im istotne elementy posiadania samochodu elektrycznego, takie jak oszczędzanie kilometrów, ładowanie samochodu i przełączanie trybów jazdy.

Po zakończeniu lekcji dla młodych kierowców, dzieci zmierzyły się z rodzicami w wyścigu pojazdów elektrycznych, aby sprawdzić, kto przejedzie najwięcej kilometrów na wyznaczonej trasie.

Przejeżdżając sześć okrążeń trasy, obejmujących ponad trzy mile, młodzi ludzie wykorzystali wszystkie umiejętności, których nauczyli się o jeździe na napędzie elektrycznym, aby wyjść na prowadzenie, oszczędzając dwa razy więcej kilometrów niż ich rodzice.

"Nasz dzień z młodymi kierowcami pokazał, jak przystępne mogą być pojazdy elektryczne dla każdego, kto myśli o następnym samochodzie" - powiedziała Julie David, Dyrektor Zarządzający Peuegot UK.