Czwartek, 13 czerwca 2024

Jedziesz do domu na święta? Ankieta ujawnia Twoje plany podróży

25 lutego 2023

Share

  • Facebook
  • Twitter

Ponad trzy czwarte Brytyjczyków będzie polegać na swoim samochodzie w okresie świątecznym - wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Honda UK.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 osób ujawniła również, że najczęstsza liczba podróży, które planujemy to od czterech do sześciu (35%), pokonując dystans mniejszy niż 50 mil (29%).

Mieszkańcy Irlandii Północnej będą najbardziej zależni od samochodu w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (94%), a następnie mieszkańcy East Midlands, South West oraz Yorkshire i Humber (po 85%). Ci w Londynie są ustawione być najmniej zależne od samochodu, z zaledwie 28% uderzając na drodze w okresie świątecznym.

Badania sugerują, że ludzie wolą podróżować w towarzystwie, ponieważ ponad dwie trzecie (70%) dołącza do samochodu partnera, przyjaciela lub dziecka/dzieci, podczas gdy tylko 11% badanych będzie podróżować samotnie w okresie świątecznym.

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to dla rodzin czas spotkań i świętowania, z prezentami, jedzeniem i napojami. Ale najpierw trzeba to wszystko zmieścić w samochodzie. Poniższa tabela ujawnia najbardziej popularne rzeczy, z którymi można podróżować.

Podróżowanie z: Procent badanych Brytyjczyków
Prezenty 64%
Żywność 47%
Zakupy 47%
Alkohol 37%
Zwierzęta domowe 24%

W związku z okresem świątecznym, ponad jedna czwarta osób będzie słuchać świątecznej playlisty (26%) podczas podróży. Gen Z jest najbardziej skłonny do korzystania ze świątecznej ścieżki dźwiękowej podczas podróży samochodem - ponad połowa osób w wieku 18-24 lat (52%) słucha świątecznej playlisty.

Zaskakująca liczba respondentów (14%) przyznała się do kłótni z rodziną podczas podróży w okresie świątecznym.

Poniżej przedstawiono pięć najważniejszych czynności wykonywanych przez pasażerów:

Aktywności pasażerów. Odsetek ankietowanych Brytyjczyków
Słuchanie radia 60%
Słuchanie świątecznej playlisty 26%
Słuchanie serwisów streamingowych 24%
Kłótnie z rodziną 14%
Granie w gry samochodowe 9%