Czwartek, 13 czerwca 2024

Osiem najlepszych wycieczek po post-lockdown

27 listopada 2021

 Od Land's End do John O'Groats, przez rozległe zatoki, strzeliste klify i wzgórza, są tu wspaniałe drogi, którymi można się cieszyć.

Aby dostarczyć inspiracji, Lexus UK zabrał nowy kabriolet LC i coupe LC 500 na przejażdżkę w Lake District, na Snake Pass i w rejonie Mam Tor, gdzie wrażenia z jazdy Lexusem dodatkowo podkreślały zapierające dech w piersiach widoki.

Krótka, ale spektakularna

Kendal do Keswick

Kumbria, Anglia

Ciesz się tym, co najlepsze w Lake District, podczas jednej 38-milowej przejażdżki drogą A591, która biegnie wzdłuż brzegów Windermere i Thirlmere, a następnie pasących się chmur Lakeland fells, przez krajobrazy, które inspirowały artystów i pisarzy. Wioska Grasmere jest idealna na postój.

Cheddar Gorge

Somerset, Anglia

Zobacz strzeliste wapienne klify w Cheddar, jadąc drogą B3135. Ta 18-milowa trasa poprowadzi Cię obok urwistych klifów z Bridgwater do wąwozu Cheddar Gorge. Z Bridgwater jedź A372 na wschód, a następnie A361 na północny wschód, po czym dołącz do B3131 i dalej do B3135.

Ribblehead Viaduct

Yorkshire, Anglia

Ciesz się pięknym krajobrazem Yorkshire Dales od wioski Hornby do wiaduktu Ribblehead Viaduct, wzdłuż dróg A683, A687 i B6255, obejmujących dzikie lasy, szczyty i bujne, trawiaste doliny. Ta 15-milowa wycieczka kończy się pod słynnym 400-metrowym wiaduktem, którym po raz pierwszy w 1875 roku przejechały lokomotywy. Jeśli będziesz kontynuować przez kolejne sześć mil na przełęczy Buttertubs Pass pomiędzy Thwaite i Hawes, napotkasz ekscytujące zjazdy i zakręty.

Średniej klasy i wspaniała

Snow Roads Scenic Route

Park Narodowy Cairngorms, Szkocja

Zobaczysz jedne z najpiękniejszych krajobrazów Highlands wzdłuż drogi A93 z Blairgowrie, która jest najwyżej położoną drogą publiczną w Wielkiej Brytanii. Jedź na północ, drogą A939 z Ballater, mijając miasteczka, kruszejące zamki i wyciąg krzesełkowy Cairnwell (czynny przez cały rok, zarówno dla narciarzy, jak i turystów). Tę 89-milową trasę zakończysz w uroczym Grantown-on-Spey.

The Atlantic HighwayDevon i Cornwall, Anglia

Jedna z najwspanialszych tras nadmorskich w Anglii biegnie między Barnstaple (Devon) a Newquay (Kornwalia) wzdłuż dróg A39 i A3059, obejmując 75 mil wspaniałych plaż, dramatycznych klifów i falujących fal. Z Newquay możesz przedłużyć wycieczkę o kolejne 41 mil, jadąc A3075 i A30 do Land's End, najbardziej wysuniętego na zachód krańca kontynentalnej części Wielkiej Brytanii.

Długie, pełne przygód wycieczki

The Coastal Way (Droga Nadbrzeżna)

Zachodnia Walia

The Coastal Way ma długość 180 mil i ciągnie się przez całą długość zatoki Cardigan. Spotkasz tu puste plaże i wolne od ruchu drogowego drogi z widokami na krańce świata. Jest tu wiele ciekawych przystanków, gdzie można wziąć udział w safari z delfinami, wycieczkach po lesie i spływie kajakowym. Interesujące miasta i wioski po drodze to Cardigan, Aberaeron, Aberystwyth i Aberdovey, do których prowadzi droga A487.

North Coast 500

Północna Szkocja

Rozpocznij tę okrężną trasę w Inverness i jedź zgodnie z ruchem wskazówek zegara w kierunku północnego wybrzeża Szkocji, przez Muir of Ord, Applecross, Ullapool, John O'Groats, Wick, zamek Dunrobin i Dingwall, a następnie wróć do Inverness. Oficjalna trasa o długości 515 mil obejmuje kręte uliczki, spektakularne plaże i odległe społeczności wiejskie. Wycieczka na wyspę Skye jest wysoce zalecana, aby zobaczyć słynne skały Storr.

South West Coastal 300

Ayrshire i Dumfries & Galloway, Szkocja

Ta 299-milowa pętla zaczyna się w Dumfries i oferuje spektakularne widoki na morze, średniowieczne zamki i mnóstwo atrakcji do wypróbowania, od wędkarstwa po jazdę konną. Jazda jest spektakularna, włączając w to przybrzeżne zakręty i szerokie odcinki. Do trasy można łatwo dojechać autostradami M74 i M77. Obejmuje ona Mull of Galloway, najbardziej wysunięty na południe punkt w Szkocji, jak również przejeżdża przez Wanlockhead w Lowther Hills. 

Więcej na: http://detailercenter.pl