Czwartek, 13 czerwca 2024

10 najdroższych części samochodowych do wymiany

23 października 2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Nowe badania ujawniły najdroższe części samochodowe do wymiany w 2023 roku, z silnikiem - sercem samochodu - na szczycie listy.

Producent elektronicznych części samochodowych, Actronics Ltd, przeprowadził badanie średniego kosztu wymiany nowych części samochodowych dla pięciu najczęściej używanych modeli samochodów w Wielkiej Brytanii - Vauxhall Astra, Volkswagen Golf, Vauxhall Corsa, Ford Focus i Ford Fiesta.

Przy średnim koszcie wymiany silnika wynoszącym 2 685 funtów, na pierwszym miejscu znalazła się wymiana skrzyni biegów, której średni koszt wyniósł około 1 072 funtów.

Poduszki powietrzne znalazły się na trzecim miejscu, ze średnim kosztem 1 045,99 funtów, podczas gdy średni koszt wszystkich części samochodowych znajdujących się w Top 10 wyniósł 787,80 funtów.

Następny na liście był moduł sterujący pracą silnika (ECU), który kosztował średnio 932,51 funtów. ECU to wyspecjalizowany komponent elektroniczny, który wymaga precyzyjnej inżynierii i produkcji. Złożoność jego konstrukcji i zaawansowana technologia przyczyniają się do jego kosztu.

W dalszej kolejności znajduje się system nawigacji satelitarnej/stereo, którego średni koszt wymiany wynosi około 639,10 GBP. Następnie znajduje się katalizator, którego wymiana kosztuje średnio 351,67 funtów.

Na siódmym miejscu znajduje się chłodnica, której wymiana kosztuje średnio około 344,80 funtów. Na końcu listy znalazły się pompa paliwa, amortyzator i cewka zapłonowa, których wymiana kosztuje odpowiednio 322,68 GBP, 307,40 GBP i 176,80 GBP.

"Koszt części samochodowych staje się coraz droższy, nadwyrężając budżety wielu osób" - powiedział rzecznik Actronics.

"W niektórych przypadkach koszt naprawy samochodu może przekraczać jego wartość.

"Wierzymy, że regeneracja części samochodowych jest realną opcją dla wielu osób.

"Regenerowane części samochodowe są często tak samo dobre jak nowe części i mogą zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy".