Niedziela, 19 maja 2024

Nowy silnik mistrza boksu Nicoli

17 marca 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Podwójna złota medalistka olimpijska Nicola Adams i szwedzka marka elektrycznych samochodów wyczynowych Polestar ogłosiły oficjalne partnerstwo.

Pierwsze doświadczenie 39-latki z Polestarem miało miejsce na Festiwalu Prędkości w Goodwood w 2021 roku, podczas przejażdżki z pasażerem pod słynne wzgórze w eksperymentalnej wersji w 100% elektrycznego Polestara 2.

Teraz, jako członek rodziny Polestar, Nicola odebrał dostawę Polestara 2 Long range Dual Motor. Ten w 100% elektryczny fastback jest w stanie przejechać do 299 mil na jednym ładowaniu i przyspiesza od 0-60mph w 4,5 sekundy.

Partnerstwo to ugruntowuje koncentrację Polestara na osiągach, jednocześnie przybliżając zrównoważoną mobilność osobistą nowej publiczności dzięki zwolennikom emerytowanej bokserki.

Nicola niedawno zaprezentowała swój własny film dokumentalny Lioness, który śledzi jej inspirującą drogę do zostania pierwszą kobietą - mistrzynią olimpijską w boksie. Wspólnym tematem filmu jest seksizm, z którym musiała się zmierzyć jako młoda kobieta-sportowiec.

Polestar ma nadzieję, że partnerstwo "będzie sprzyjać dalszym możliwościom wspólnego działania na rzecz bardziej zrównoważonej, sprawiedliwej i innowacyjnej przyszłości".

"Jestem pasjonatką dokonywania zrównoważonych wyborów i robienia tego, co w mojej mocy, aby pomóc środowisku i przeciwdziałać zmianom klimatycznym, zaczynając od tego, czym jeżdżę" - powiedziała była gwiazda Strictly Come Dancing.

"Polestar 2, jako samochód w 100% elektryczny, doskonale spełnia te wymagania. Nie szkodzi też, że jest elegancki, wyposażony w najnowsze technologie, takie jak Google Assistant, i ma idealny rozmiar dla mnie, Elli i naszego psa".

Mistrzyni równych praw dodała: "Jestem bardzo podekscytowana tym partnerstwem, mam nadzieję, że zainspiruje ono więcej osób do przejścia na napęd elektryczny."