Piątek, 1 marca 2024

Czy mieszkasz w miejscu, gdzie w Wielkiej Brytanii dochodzi do kradzieży samochodów?

3 września 2021

Upewnij się, że podejmujesz kroki w celu ochrony swojego pojazdu - zwłaszcza jeśli mieszkasz w Londynie i prowadzisz jeden z najpopularniejszych samochodów w Wielkiej Brytanii.

Co-op Insurance przeprowadził czteroletnie badania na podstawie rzeczywistych roszczeń i dziewięć z 10 najlepszych kodów pocztowych dla kradzieży samochodów znajduje się w Londynie.

Top 20 miejsc kradzieży pojazdów w Wielkiej Brytanii (według częstotliwości roszczeń)

1. Lambeth
2. Kensington i Chelsea
3. Ealing
4. Southwark
5. Lewisham
6. Wandsworth
7. Greenwich
8. Hounslow
9. Watford
10. Westminster
11. Hammersmith i Fulham
12. Three Rivers
13. Preston
14. Slough
15. Spelthorne
16. Stevenage
17. Barking i Dagenham
18. Havering
19. Peterborough
20. Southampton

kradzież

Badanie ujawniło również marki i modele samochodów, które są najczęściej celem przestępców, z popularnymi samochodami rodzinnymi (Ford Fiesta, Ford Focus i Vauxhall Corsa) na czele listy.

"Kradzież samochodu jest jednym z najbardziej przykrych doświadczeń, jakie człowiek może przeżyć i niestety nadal jest to coś, co psuje codzienne życie, szczególnie w naszych miastach" - powiedział Paul Evans, szef działu ubezpieczeń komunikacyjnych w Co-op Insurance.

"Nasze dane dotyczące roszczeń pokazują, że wskaźniki przestępczości samochodowej w Londynie utrzymują się na stałym wysokim poziomie, ale interesujące jest to, że miejsca takie jak Preston i Stockport są również wyłaniającymi się punktami zapalnymi na północy".

Top 10 samochodów ze zgłoszonym roszczeniem o kradzież (jako % wszystkich roszczeń o kradzież)

1. Ford Fiesta
2. Ford Focus
3. Vauxhall Corsa
4. Vauxhall Astra
5. Volkswagen Golf
6. Land Rover Evoque
7. Land Rover Discovery
8. Audi A3
9. Mercedes Klasy C
10. Audi A4

*Ubezpieczenia samochodów osobowych, 2016-2020

Telewizyjny mistrz konsumentów i były dealer samochodowy, Dominic Littlewood, dodał: "Niezależnie od tego, czy nasze samochody są zaparkowane na podjeździe, czy na miejskim parkingu, są one narażone na ataki złodziei samochodów, którzy stają się coraz lepiej zorganizowani, celując w pojazdy ze swojej listy życzeń.

"Istnieje kilka naprawdę prostych kroków, które właściciele samochodów mogą podjąć, aby upewnić się, że ich pojazd nie wygląda tak atrakcyjnie - od zwykłego odwrócenia kół samochodu w stronę krawężnika po zainwestowanie w proste środki odstraszające, takie jak blokady kierownicy.

"Nie myślcie, że to się Wam nie przytrafi, tańsze marki i modele stają się bardziej atrakcyjne dla złodziei niż kiedykolwiek wcześniej. Ważne jest również, aby uzyskać odpowiednie ubezpieczenie samochodu w miejscu, więc jeśli najgorsze się stanie, otrzymasz pieniądze na zakup innego samochodu szybko i wygodnie."