Piątek, 1 marca 2024

Skoda: Najbardziej satysfakcjonujące samochody na własność

1 maja 2022

Udostępnij Facebook Twitter

Skoda jest najbardziej satysfakcjonującą marką samochodów według ankiet przeprowadzonych przez ceniony magazyn Which? Car. Czeskiemu producentowi samochodów udało się uzyskać kolosalny wynik 88,4 procent zadowolenia, co stawia go przed wszystkimi innymi producentami biorącymi udział w badaniu.

Jakby nie wystarczyło samo miano najbardziej satysfakcjonującej marki, aż cztery modele Skody znalazły się w pierwszej dziesiątce ankiety. Wielokrotnie nagradzany Yeti zajął 4. miejsce, kombi Superb - 6. miejsce, a dwie generacje wspaniałego hatcha - 9. i 10. miejsce. Wszystkie cztery modele uzyskały wynik powyżej 94 procent, co jest naprawdę wyjątkowym osiągnięciem. Ponadto zarówno Fabia, jak i Superb w wersji kombi i hatch zostały uznane przez ankietowanych za najlepszy zakup.

Badanie Which? Car trwa już od pięciu lat i jest największym tego typu badaniem w Wielkiej Brytanii - tylko w tym badaniu oceniono ponad 63 000 nowych i używanych samochodów. Ta konkretna edycja trwała od grudnia 2010 r. do marca 2011 r. Ponad 52,5 tys. respondentów udzieliło informacji na temat 63 727 posiadanych przez nich samochodów.

Which? Car Editor Richard Headland powiedział: "Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się czegoś o samochodach, zapytaj ekspertów - ludzi, którzy jeżdżą nimi na co dzień". Miłośnicy motoryzacji powiedzieli portalowi Which? Car, że uwielbiają praktyczne samochody w dobrej cenie, czego przykładem jest ŠKODA."

Robert Hazelwood, Dyrektor Marki ŠKODA UK, skomentował: "Jesteśmy zachwyceni wynikami ankiety. Pokazuje on, jak wysoko czytelnicy Which? oceniają nasze produkty i usługi. Jesteśmy bardzo dumni z doskonałej inżynierii, wiodącej w branży obsługi klienta i świetnej wartości każdego z naszych samochodów i cieszymy się, że dajemy ludziom to, czego naprawdę oczekują od posiadania samochodu."