Piątek, 1 marca 2024

Jak zła ocena kredytowa może drogo kosztować kierowców

28 listopada 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Posiadanie słabej oceny kredytowej może skończyć się kosztem aż £8,000 ekstra przy finansowaniu jednego z najpopularniejszych samochodów w Wielkiej Brytanii, według nowych badań przeprowadzonych przez Uswitch.com.

Na przykład, najlepiej sprzedający się Ford Fiesta kosztuje 16 645 funtów przy zakupie bezwarunkowym. Jednak w przypadku zakupu na raty z czteroletnim okresem spłaty, łączna kwota dla osoby z doskonałą zdolnością kredytową wynosi 20 014 funtów - lub o 7 059 funtów więcej (27 073 funtów ogółem) dla kierowcy ze złą oceną kredytową.

Dane zostały uzyskane przez serwis porównawczy i przełączający przy użyciu kalkulatora finansowania samochodów w celu określenia kosztów 10 samochodów kupionych na kredyt dla kierowców z różnymi poziomami oceny kredytowej.

Koszt finansowania 10 najpopularniejszych samochodów w Wielkiej Brytanii

Planuj z wyprzedzeniem, aby uzyskać lepszą ocenę kredytową

James Andrews, ekspert ds. finansów osobistych w Uswitch.com, ujawnia, jak poprawić swój wynik kredytowy, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą ofertę przy zakupie samochodu na finansowanie: "Zarejestrowanie się do głosowania, posiadanie rachunków w swoim imieniu, utrzymywanie się na poziomie 30% lub mniej całkowitego dostępnego kredytu (na konto) i brak historii kredytowej mogą wpłynąć na Twoją ocenę kredytową.

"Finansując samochód, najpierw sprawdź swój raport kredytowy, aby zobaczyć, jaki jest Twój wynik. Po drugie, sprawdź, co tam jest i czy informacje są dokładne. Wreszcie, zacznij podejmować kroki w celu poprawy swojej punktacji.

"Pod warunkiem, że będziesz spłacać swoje raty w terminie, nie będziesz ubiegać się o wiele nowych produktów w krótkim okresie czasu (np. sześć miesięcy) i zachowasz stały adres zamieszkania, Twoja ocena kredytowa powinna się poprawić. Już po czterech miesiącach powinieneś zauważyć, że Twoja punktacja zaczyna się poprawiać, a po roku powinieneś być w znacznie lepszej sytuacji."