Piątek, 1 marca 2024

Supersamochód Battista EV zdobywa prestiżową nagrodę

10 grudnia 2021

Share

  • Facebook
  • Twitter

Oszałamiający, całkowicie elektryczny Battista zdobył pożądaną nagrodę Design Award na ekskluzywnym Concorso d'Eleganza Villa d'Este nad jeziorem Como we Włoszech.

Nowy hyper GT firmy Automobili Pininfarina zadebiutował w Europie w formie gotowej do produkcji podczas prestiżowego wydarzenia, wykończony lakierem zewnętrznym Verde Paradiso i luksusowym wnętrzem wykończonym tanią skórą.

Coroczny pokaz, który odbywa się nad brzegiem jeziora Como, jest oddalony zaledwie o kilka godzin jazdy od zakładu produkcyjnego Battista's Cambiano.

"Zabraliśmy wyjątkowego Battistę do Villa d'Este, aby zaprezentować różnorodność kolorów i materiałów, z których nasi wymagający klienci mogą wybierać podczas personalizacji swojego pojazdu" - powiedział Luca Borgogno, Automobili Pininfarina Chief Design Officer.

"Zdobycie nagrody Design Award to dla nas fantastyczny sposób na rozpoczęcie odliczania do pierwszych dostaw do klientów jeszcze w tym roku".

"Zawsze ekscytujące jest dla nas pokazywanie nowych kombinacji Battisty na zamówienie w różnych częściach świata, ale szczególnie w naszym ojczystym kraju obok innych legendarnych, klasycznych arcydzieł zaprojektowanych przez Pininfarinę".

Inne trofea Battisty obejmują nagrodę GQ's Electric Hypercar of the Year oraz nagrodę Electric Dream, przyznawaną przez Electrifying.com.

Nie trzeba dodawać, że Battista jest niesamowicie szybki - czas 0-62mph wynosi mniej niż dwie sekundy, a jego prędkość maksymalna to 217mph, podczas gdy jego bateria o pojemności 120kWh zapewnia zasięg 311 mil i może być ładowana z prędkością do 180kW.