Piątek, 1 marca 2024

Nowi kierowcy planują wydać 4000 funtów na swój pierwszy samochód

23 października 2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Według nowych badań, świeżo upieczeni kierowcy planują wydać 4 124 funtów na swój pierwszy samochód.

Eksperci Young Driver przeprowadzili ankietę wśród 500 swoich klientów, którzy wkrótce ukończą 17 lat, aby dowiedzieć się, jakie są ich plany po zdaniu egzaminu na prawo jazdy.

Prawie dwie trzecie respondentów (64%) stwierdziło, że nowy kierowca będzie miał własny samochód, gdy zda egzamin - a 8% ma już taki samochód w kolejce. Jeden na trzech ankietowanych (29%) stwierdził, że nowy kierowca na początku będzie korzystał wyłącznie z samochodu rodziców. Tylko 3% nie miałoby dostępu do pojazdu.

Na pytanie, ile prawdopodobnie wydadzą na nowy samochód, tylko 4% stwierdziło, że planuje wydać więcej niż 10 000 funtów. Siedem procent rozważało zakup samochodu poniżej 1000 funtów, a średnia kwota ze wszystkich odpowiedzi wyniosła 4 124 funty.

W 60% przypadków samochód zostałby zakupiony przez rodzica lub innego członka rodziny, a w 40% przez samego kierowcę.

Najpopularniejszym sposobem zakupu nowego samochodu był salon samochodowy - 36% respondentów stwierdziło, że właśnie w ten sposób kupiłoby pojazd, a 35% szukało go w Internecie. Jeden na dziesięciu (11%) planuje kupić samochód od znajomych lub rodziny.

Spośród nowych kierowców, którzy zamierzają kupić samochód, badanie Young Driver ujawniło, że:

  • 98% kupi samochód używany
  • 84% kupi samochód z silnikiem benzynowym
  • 12% kupi samochód z silnikiem wysokoprężnym
  • 4% kupi samochód elektryczny
  • 92% wybierze samochód z manualną skrzynią biegów

Program Young Driver został uruchomiony w 2009 roku i specjalizuje się w nauczaniu kierowców w wieku 10-17 lat, mając na celu stworzenie bezpieczniejszego następnego pokolenia kierowców.