Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Eddie Irvine: Lewis Hamilton prawdopodobnie wciąż jest najlepszym kierowcą

25 października 2021

Share

  • Facebook
  • Twitter

Wywiad z byłym kierowcą F1 Eddiem Irvine na temat talentu Maxa Verstappena, czasu jaki spędził z Michaelem Schumacherem oraz wyścigu o tytuł w 2021 roku.

Sezon 2021 Formuły 1 zbliża się szybkimi krokami. Były kierowca F1 Eddie Ervine rozmawiał z Betway i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wpływu Drive to Survive, wyścigu o tytuł pomiędzy Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem oraz bycia kolegą z zespołu Michaela Schumachera.

Dzięki relacjom Channel 4 i Netflixa Drive To SurviveJak skutecznie F1 angażuje nowych widzów?

Myślę, że Formuła 1 wykonała świetną robotę z Drive to Survive. Gdziekolwiek jestem, a dużo podróżuję po USA, Bahamach i całej Europie, wiele osób mówi mi, że uwielbiają Formułę 1 i Netflixa. Tak właśnie się dzieje, gdy wprowadzasz nowych właścicieli, którzy naprawdę zajmują się marketingiem. Wykonali niesamowitą pracę, aby treść wyglądała tak interesująco, jak to tylko możliwe. To zdecydowanie przyciągnęło fanów. Właściciele mają inne sprawy do załatwienia, ale jeśli chodzi o marketing dla nowej publiczności, to moim zdaniem spisali się 10 na 10.

Kto był Twoim ulubionym kolegą z zespołu podczas kariery w F1?

Musiałbym powiedzieć, że Michael, ponieważ mieliśmy bardzo dobre relacje w pracy. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. On w każdy weekend dawał z siebie wszystko, a ja w każdy weekend dawałem z siebie wszystko. Jeśli musiałem coś zrobić dla zespołu, to musiałem zrobić coś dla zespołu i tak było. To było bardzo proste.

Widzieliśmy już, jak Hamilton i Verstappen atakują się nawzajem na konferencjach prasowych. Jak trudno jest nie wchodzić w osobiste relacje z rywalami?

Nigdy nie miałem problemu z personalizowaniem się. Dla mnie to było wszystko w jednym, sytuacja zawodowa i osobista. W miłości i na wojnie wszystko jest fair, a ja postrzegam Formułę 1 jako wojnę, więc nie miałem problemu z krytykowaniem i mówieniem czegokolwiek, co mogłoby mi pomóc. Byłem tam dla siebie i mojego zespołu i nie dbałem o nikogo innego.

Co sądzisz o dotychczasowym sezonie 2021 F1?

Dotychczasowy sezon 2021 był niesamowity. Verstappen jest zdecydowanie najszybszym kierowcą w tej chwili, ale trzeba powiedzieć, że Lewis Hamilton jest prawdopodobnie nadal najlepszym kierowcą. Fantastycznie było patrzeć, jak ci dwaj faceci się ścigają. Myślę, że to będzie wspaniały sezon.