Piątek, 1 marca 2024

Rolls Royce Phantom Solid Gold

1 maja 2022

Udostępnij Facebook Twitter

Pewien anonimowy biznesmen z Bliskiego Wschodu ustanowił nowy precedens w dziedzinie ekskluzywności motoryzacyjnej. Dla niego posiadanie Rolls Royce'a Phantoma nie było wystarczające; biznesmen wydał kolosalną sumę 5 milionów funtów na swojego jedynego w swoim rodzaju Rolls Royce'a Phantoma Solid Gold.

Samochód zawiera zdumiewającą ilość 120 kg 18-karatowego złota, które zostało nałożone na jego wnętrze i nadwozie w procesie, który trwał 18 miesięcy. Złoto zostało naniesione do wnętrza przy użyciu form z istniejących elementów wyposażenia, podczas gdy na zewnątrz zastosowano wykonane na zamówienie złote forniry.

Rolls Royce, dzieło współpracy szwajcarskiej firmy Euro Cash AG i Stuarta Hughesa z Liverpoolu, to naprawdę najbardziej luksusowy samochód na świecie. Firma Euro Cash AG zwróciła się do Stuarta Hughesa z prośbą o stworzenie czegoś "bezpiecznego i wyjątkowego" dla swojego klienta, podczas gdy oni pracowali nad aspektem bezpieczeństwa, pozostawili Hughesowi zadanie stworzenia czegoś wyjątkowego, co z pewnością udało mu się osiągnąć. Stuart Hughes jest znany na całym świecie z produkcji luksusowych wyrobów ze złota i wcześniej tworzył przedmioty dla wielu gwiazd, w tym złoty telefon komórkowy na zamówienie Victorii Beckham.

Oprócz tego, że pojazdy zostały pokryte złotem, otrzymały również opancerzenie i uzyskały certyfikat niemieckiej agencji, potwierdzający ich odporność na setki pocisków, testowanych w konfrontacji z wieloma rodzajami broni, w tym z kałasznikowem, AK 47 i Dragunowem. Wydaje się to bardzo rozsądną decyzją, biorąc pod uwagę, że w samochodzie znajduje się złoto o łącznej wartości 3,7 miliona funtów!