Czwartek, 13 czerwca 2024

Nowy właściciel dla Caterham Cars

31 grudnia 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Brytyjski producent samochodów sportowych Caterham Cars został przejęty przez japońską grupę motoryzacyjną, VT Holdings.

Firma, która kupiła Caterhama od biznesmenów Tony'ego Fernandesa i Kamarudina Meranuna, była japońskim importerem Siódemki od 2009 roku, gdzie obecnie sprzedaje ponad 120 samochodów rocznie.

Jako jedna z największych japońskich grup detalicznych z ponad 200 salonami w całym kraju i inwestycjami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Tajlandii i RPA, VT Holdings jest również importerem kolekcji marek dwu- i czterokołowych, w tym Royal Enfield i Lotus na swoim rodzimym rynku.

Sporty motorowe i globalna społeczność track-day zawsze odgrywały główną rolę w sukcesie komercyjnym Caterhama. Marka dołącza teraz do grupy kierowanej przez Dyrektora Naczelnego, Kazuho Takahashi, który podziela te same pasje, ścigając się zawodowo w mistrzostwach JGTC, Super GT i Super Taikyu przez ostatnie 20 lat.

Komentując przejęcie, Takahashi-san, powiedział: "VT Holdings z dumą wita Caterhama w grupie. Nie tylko nabyliśmy znanego na całym świecie producenta samochodów wyczynowych, ale staliśmy się opiekunami legendy motoryzacji. Będziemy chronić i rozwijać Siódemkę, aby sprostać wyzwaniom legislacyjnym, które przed nami stoją."

Graham MacDonald, dyrektor naczelny Caterham Cars, dodał: "Takahashi-san i zespół naprawdę rozumieją DNA marki Caterham, nasze dziedzictwo, naszych klientów i nasze pasje. Jako zespół, wszyscy jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem pisania kolejnego rozdziału dla tej bardzo wyjątkowej marki."

Samochody Caterham sprzedają się na 20 rynkach na całym świecie, przy czym eksport stanowi 60% rocznej sprzedaży nowych samochodów.