Piątek, 1 marca 2024

Najważniejsze wskazówki dotyczące zapobiegania kradzieży narzędzi z samochodów dostawczych

23 października 2023

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter

Brytyjscy handlowcy zgłosili w zeszłym roku kradzież sprzętu o wartości 3,5 miliarda funtów.

Według badań przeprowadzonych przez Volkswagen Samochody Użytkowe, kradzież narzędzi wzrosła o 33% od 2020 roku, a jedna trzecia (36%) kierowców samochodów dostawczych padła ofiarą w ciągu ostatniego roku.

Średnia wartość skradzionych narzędzi na samochód dostawczy w ubiegłym roku wyniosła nieco ponad 2000 funtów.

Badanie ujawniło również, że prawie połowa (48%) kierowców samochodów dostawczych przyznaje się do przechowywania narzędzi o wartości ponad 2 150 funtów w swoich samochodach dostawczych na noc.

Z finansowego punktu widzenia właściciele samochodów dostawczych, którzy padli ofiarą kradzieży narzędzi, są narażeni na wzrost przyszłych składek ubezpieczeniowych.

Wraz z rosnącą liczbą kradzieży, nigdy nie było bardziej naglącego czasu dla kierowców samochodów dostawczych, aby zapewnić ochronę swoich pojazdów.

Oto najważniejsze wskazówki Volkswagen Financial Services dotyczące najlepszych sposobów, w jakie kierowcy samochodów dostawczych mogą chronić swoje pojazdy:

  1. Świadome parkowanie - Jeśli to możliwe, upewnij się, że samochód dostawczy jest zaparkowany w dobrze oświetlonym miejscu, widocznym dla przechodniów, a nie w miejscach odosobnionych i ciemnych.
  2. Zachowaj czujność, bądź świadomy - sprawdź otoczenie przed wyładowaniem narzędzi - sprytni złodzieje potrafią dostrzec narzędzia o wysokiej wartości i są skłonni podjąć ryzyko, aby je ukraść.
  3. Śledź swój pojazd - Rozważ wyposażenie swojej furgonetki lub narzędzi w urządzenie śledzące, aby przez cały czas widzieć, gdzie się znajdują.
  4. "Żadnych narzędzi na pokładzie" - Najlepszym sposobem zapobiegania kradzieży narzędzi jest nie pozostawianie ich w furgonetce, zwłaszcza na noc. Jeśli wyjmujesz swoje pojazdy z furgonetki, rozważ umieszczenie na niej tabliczki z napisem "żadnych narzędzi pozostawionych w pojeździe na noc".
  5. Uwaga - jeśli musisz zostawić jakieś narzędzia w pojeździe, upewnij się, że są one oznaczone (zaleca się również zanotowanie numerów seryjnych wszystkich narzędzi). Jeśli narzędzia są oznaczone, umieść na nich naklejkę informującą o tym fakcie.
  6. Podjęcie dodatkowych środków ostrożności - czasami narzędzia muszą być pozostawione w pojeździe, w miejscu narażonym na uszkodzenia. W takim przypadku należy rozważyć zamontowanie dodatkowych zamków zabezpieczających w tylnych i bocznych drzwiach lub zainstalowanie zamykanych regałów i sejfów, co utrudni złodziejom włamanie.

Volkswagen Samochody Użytkowe zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla ochrony właścicieli samochodów dostawczych jest stosowanie w swoich pojazdach technologii zapobiegających kradzieży.

Na przykład całkowicie elektryczny ID. Buzz Cargo jest standardowo wyposażony w system alarmu antykradzieżowego, monitoring wnętrza kabiny, klakson cofania i zabezpieczenie przed holowaniem. Po aktywacji, system antykradzieżowy uruchamia klakson i światła awaryjne, zapewniając, że osoby postronne wiedzą, że doszło do niepożądanego wtargnięcia.