Środa, 24 lipca 2024

Ujawnione: Najpopularniejsze publiczne miejsca ładowania EV w Anglii

27 listopada 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Najpopularniejsze publiczne miejsca ładowania pojazdów elektrycznych zostały ujawnione przez Zap-Map, wiodącą w Wielkiej Brytanii aplikację do ładowania EV.

Ustalenia pojawiają się w jednym z najbardziej ruchliwych okresów na drogach, gdy rodziny podróżują po kraju podczas wakacji.

Na podstawie analizy ponad 1,6 miliona sesji ładowania śledzonych przez Zap-Map w drugim kwartale 2022 roku, pięć najlepszych miejsc do ładowania to:

1. GRIDSERVE Electric Super Hub przy Moto Rugby
Moto otworzyło swoją siedzibę w Rugby w kwietniu ubiegłego roku, wraz z flagowym, elektrycznym Super Hubem GRIDSERVE tuż przy M6. Posiada 12 urządzeń do ładowania o dużej mocy, które mają zarówno złącza CCS, jak i CHAdeMO. Akceptując płatności zbliżeniowe i zdolne do ładowania z mocą do 350 kW, te ładowarki mogą dodać około 100 mil w 10 minut.

2. GRIDSERVE Electric Super Hub w Moto Exeter
Electric Super Hub w siedzibie Moto w Exeter posiada około 17 urządzeń ładujących, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Rzeczywiście, hub może pochwalić się dwoma szybkimi ładowarkami AC typu 2, trzema średniej mocy i dwunastoma urządzeniami o mocy 350 kW ze złączami CCS i CHAdeMO. Otwarty 31 marca, na popularnej trasie wakacyjnej, GRIDSERVE's Exeter Super Hub rozpoczął swoją działalność w pierwszych trzech miesiącach z 240% wzrostem ruchu EV na miejscu.

3. MFG EV Power - Newington
MFG EV Power, sieć ultraszybkiego ładowania należąca do Motor Fuel Group, również trafia do najpopularniejszych miejsc ładowania w Wielkiej Brytanii dzięki swojemu węzłowi ultraszybkiego ładowania w Newington w południowym Londynie. Wyposażony w siedem urządzeń do ładowania hub jest dogodnie zlokalizowany obok autostrady A201, pomiędzy Elephant & Castle a Bermondsey.

4. bp pulse - bp Hammersmith
Centrum ładowania bp pulse w Hammersmith znajduje się tuż przy A4, pomiędzy stacjami metra Hammersmith i Barons Court. Z jednym urządzeniem do szybkiego ładowania i czterema urządzeniami do ultraszybkiego ładowania, hub może być najmniejszy z pierwszej piątki, ale jego lokalizacja obok estakady Hammersmith sprawia, że jest bardzo dobrze wykorzystywany.

5. GRIDSERVE Braintree Electric Forecourt
Pierwszy elektryczny parking GRIDSERVE w Braintree w Essex został otwarty pod koniec 2020 roku i może się pochwalić aż 30 urządzeniami do ładowania. Choć są to głównie urządzenia ultraszybkie, przeznaczone dla kierowców EV, którzy chcą doładować akumulatory podczas dłuższych podróży, to dla porządku w centrum znajduje się również kilka szybkich urządzeń. Zlokalizowane tuż przy A131, w sąsiedztwie Great Notley, ładowarki są zasilane przez zadaszenie z paneli słonecznych, jak również sieć farm słonecznych GRIDSERVE. Na miejscu znajduje się również akumulator o pojemności 6 MWh, który pozwala na magazynowanie energii słonecznej.

"Z ponad 500 000 samochodów czysto elektrycznych na drogach Wielkiej Brytanii, a liczba kierowców EV dołączających do ich szeregów nie wykazuje oznak spowolnienia, węzły ładowania o dużej mocy stają się coraz bardziej popularne, co pokazuje nam te pięć najpopularniejszych lokalizacji ładowania" - powiedziała Melanie Shufflebotham, Zap-Map Co-founder & COO.

"Wspaniale jest widzieć tak wiele osób dołączających do społeczności EV i korzystających z tych ultraszybkich hubów, nie tylko dlatego, że umożliwiają one dłuższe podróże elektryczne, ale ostatecznie dlatego, że każdy kierowca EV na drodze pomaga zmniejszyć naszą emisję dwutlenku węgla.

"To popularne lokalizacje, takie jak te, pomagają zapewnić spokój ducha kierowcom EV podejmującym dłuższe podróże, którzy wiedzą, że mogą łatwo znaleźć dogodną lokalizację do szybkiego zasilenia".

Toddington Harper, CEO GRIDSERVE, dodał: "Wspaniale jest widzieć trzy z naszych lokalizacji GRIDSERVE Electric Highway w pierwszej piątce najczęściej używanych miejsc w całej Anglii.

"Jesteśmy zaangażowani w budowę rewelacyjnej sieci ładowania w całej Wielkiej Brytanii, umożliwiając każdemu, gdziekolwiek, w każdym rodzaju EV, aby podjąć każdą podróż i mieć wspaniałe doświadczenie klienta.

"GRIDSERVE Electric Super Hubs i Electric Forecourts® pomagają zapewnić kierowcom EV pewność, której potrzebują, aby podjąć każdą podróż, niezależnie od tego, jakim pojazdem elektrycznym jeżdżą, i ładować się szybko, niezawodnie i po przystępnej cenie".

"Do tej pory w tym roku uruchomiliśmy siedem Electric Super Hubs, w tym Exeter, dzięki współpracy z Moto plus nasz Electric Forecourt w Norwich i będziemy kontynuować dostarczanie wielu innych lokalizacji na autostradzie elektrycznej GRIDSERVE w ciągu tego roku i w trakcie.

"Jest to rodzaj działania, który jest niezbędny, aby poruszyć kwestię zmian klimatycznych i wspaniale jest widzieć, jak pasja i tempo rozwoju w ramach GRIDSERVE przynosi tak pozytywne efekty."

Ken McMeikan, CEO w Moto Hospitality powiedział: "Jestem zachwycony, że nasze obiekty Moto w Rugby i Exeter zajmują dwa pierwsze miejsca, to prawdziwy głos zaufania od kierowców zarówno do naszej oferty ładowania, jak i naszych fantastycznych obiektów.

"Jako największy operator usług autostradowych w Wielkiej Brytanii kontynuujemy naszą misję przekształcania doświadczeń związanych z odpoczynkiem w Wielkiej Brytanii. Zmniejszenie lęku przed zasięgiem poprzez zrewolucjonizowanie doświadczenia ładowania EV dla kierowców na autostradach jest w centrum naszych planów."

Na koniec lipca 2022 r. w całej Wielkiej Brytanii było ponad 20 300 miejsc ładowania z prawie 33 300 urządzeniami do ładowania, według danych Zap-Map.

Oznacza to 35% wzrost całkowitej liczby urządzeń ładujących od lipca 2021 r., podczas gdy w tym samym okresie nastąpił 70% wzrost liczby ultraszybkich urządzeń w całym kraju.

Aplikacja Zap-Map pomaga kierowcom EV wyszukiwać dostępne punkty ładowania, planować dłuższe podróże i płacić za ładowanie w sieciach uczestniczących w projekcie. Obecnie ma ona ponad 430 000 zarejestrowanych użytkowników.