Czwartek, 13 czerwca 2024

Kierowcy zdradzają swoje elektryczne marzenia

6 grudnia 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Nowe badania wykazały, że 70% europejskich kierowców rozważyłoby zakup pojazdu elektrycznego jako swojego kolejnego samochodu.

Ankieta przeprowadzona wśród 3 500 właścicieli samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz 3 500 właścicieli samochodów elektrycznych w siedmiu krajach i regionach, w tym w Wielkiej Brytanii, zbadała poziom zadowolenia z pojazdów elektrycznych, a także nastawienie innych kierowców do przejścia na bezemisyjny styl jazdy.

Ogólnie rzecz biorąc, 89% kierowców samochodów elektrycznych stwierdziło, że przejście na napęd elektryczny było słuszną decyzją, a 97% stwierdziło, że przejście z silnika spalinowego (ICE) na elektryczny było dla nich takie, jak oczekiwano lub łatwiejsze.

Jak wynika z badania zleconego przez Nissana, wśród kierowców samochodów z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym siedmiu na dziesięciu stwierdziło, że teraz rozważyłoby przejście na napęd elektryczny, a korzyści dla środowiska naturalnego znalazły się na szczycie listy powodów.

"Nowe badania dowodzą, że europejscy kierowcy coraz częściej wybierają napęd elektryczny" - powiedział Arnaud Charpentier z Nissana.

"Tak jak kierowcy nadal odkrywają, co mają do zaoferowania pojazdy elektryczne, tak i my jesteśmy zaangażowani w pokazywanie kierowcom ogromnych korzyści płynących z mobilności elektrycznej oraz tego, jak łatwo faktycznie jest dokonać zmiany".

Ponadto większość (70%) ankietowanych kierowców EV stwierdziła, że zasięg ich samochodu elektrycznego jest lepszy niż oczekiwano przed zakupem, co stanowi przeciwwagę dla 58% właścicieli "ICE", którzy uważają, że EV oferują niewielki zasięg jazdy.

Niskie koszty eksploatacji są ważnym czynnikiem dla 31% właścicieli samochodów z silnikiem spalinowym, którzy rozważają zmianę samochodu, natomiast 83% kierowców samochodów elektrycznych twierdzi, że ich samochód ma niższe koszty eksploatacji niż samochód elektryczny.

Firma Nissan opublikowała zbiór referencji - "Moje życie z Nissanem LEAF" - aby podkreślić doświadczenia właścicieli z całego świata.

Wśród nich znalazł się Neil Swanson ze Szkocji, który początkowo wygrał testowy egzemplarz LEAF-a w konkursie. Następnie zakupił go i od tego czasu przejechał nim ponad 80 000 mil.

Z kolei Shannon Monroe z USA powitał swojego LEAF-a na samym początku podróży w 2010 r. - do tej pory przejechał nim ponad 125 000 mil.

Nissan szacuje, że właściciele LEAF-ów zapobiegli emisji ponad 2,5 miliona ton CO2 do atmosfery na całym świecie.

"Nasze 500 000 właścicieli LEAF-ów to jedni z najbardziej lojalnych klientów na całym świecie" - dodał Arnaud Charpentier.

"Rzucając światło na wyjątkowe i pozytywne doświadczenia naszych właścicieli związane z posiadaniem EV, wzmacniamy nasze zaangażowanie w dzielenie się korzyściami płynącymi z elektrycznej mobilności, pokazując, jak bardzo jest ona przyjemna i satysfakcjonująca."