Niedziela, 19 maja 2024

Kia EV6 GT zadebiutuje na Goodwood Festival of Speed

30 lipca 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Wysokowydajna wersja nagradzanego crossovera EV6 firmy Kia weźmie udział w słynnym wyścigu górskim Goodwood Festival of Speed kilka razy w ciągu weekendu (23-26 czerwca).

Kia twierdzi, że w pełni elektryczny EV6 GT "łączy w sobie porywające osiągi, pierwszorzędne możliwości podróżowania na długich dystansach, technologię ultraszybkiego ładowania oraz imponujący zasięg jazdy w świecie rzeczywistym, pozwalający na bezproblemowe pokonywanie tras międzynarodowych".

Dwusilnikowy układ napędowy o mocy 577 KM (585 PS) i momencie obrotowym 740 Nm to jak dotąd najmocniejszy samochód produkcyjny Kia. Może przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 3,5 sekundy i może pochwalić się prędkością maksymalną 162 mph (260 km/h).

Samochód posiada przycisk GT na kierownicy, aktywujący jego tryb "GT". Automatycznie optymalizuje on pracę silników elektrycznych, układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia, systemu e-LSD oraz elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESC) do najbardziej dynamicznych ustawień, dzięki czemu jazda staje się bardziej wciągająca.

Kierowcy mogą również dostosować właściwości jezdne, obsługę i osiągi samochodu do swoich indywidualnych preferencji, wybierając tryb "My Drive".

Samochód będzie prowadzony przez cały weekend przez rajdową profesjonalistkę Jade Paveley - 2021 mistrzynię British Rally Cross Country Championship (BXCC) w klasie T2 i 2018 Junior Welsh Tarmac Rally Champion.

Jest ona również reporterką z końca etapu Rajdowych Mistrzostw Świata i Rajdowych Mistrzostw Europy, a także dyrektorem ds. marketingu w Llandudno Kia, dealerstwie Kia w Północnej Walii.

Pomiędzy jazdami, EV6 GT będzie wystawiony przez cały czas trwania imprezy w "First Glance Paddock". Dostawy EV6 GT dla klientów w Wielkiej Brytanii rozpoczną się pod koniec 2022 roku, a samochód będzie można zamówić od 59 995 funtów.