Czwartek, 13 czerwca 2024

Licytacja samochodów Bond: No Time To Die na sprzedaż

28 października 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Jeśli jesteś fanem Land Rovera, Jaguara i Jamesa Bonda, a do tego masz do dyspozycji trochę poważnych pieniędzy, to zbliżająca się aukcja może być właśnie dla Ciebie.

Dwa Land Rovery Defendery, Range Rover Sport SVR i Jaguar XF, które wystąpiły w przebojowym filmie o Bondzie z 2021 roku, znajdą się na aukcji charytatywnej 007 organizowanej przez Christie's i EON Productions w Londynie 28 września - tylko na zaproszenie.

Prowadzona przez Defendera 110, który wystąpił w scenach kaskaderskich w terenie, sprzedaż przyniesie korzyści Brytyjskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Posiadający unikalny numer identyfikacyjny VIN (vehicle identification number) 007, był jednym z 10 Defenderów używanych podczas kręcenia filmu i działań promocyjnych przed jego premierą.

Pod młotek pójdzie również Defender 110 V8 Bond Edition, stworzony przez SV Bespoke i zainspirowany specyfikacją Defenderów z filmu "Nie czas umierać" (szacunek: 200 000 - 300 000 funtów).

Na całym świecie dostępnych było zaledwie 300 Bondów, a ta wersja posiada unikalne logo "60 lat Bonda" wyryte na nakładce na desce rozdzielczej. Pojazd ten jest zgodny z brytyjską specyfikacją, jest w pełni legalny na drogach i zostanie sprzedany na rzecz organizacji charytatywnej Tusk zajmującej się ochroną przyrody.

Samochód kaskaderski Range Rover Sport SVR (wycena: £80,000-£120,000) wystąpił również w szybkim pościgu terenowym No Time To Die i był jednym z sześciu dostarczonych do filmu.

Wybrany przez zespół kaskaderski No Time To Die jako idealny samochód pościgowy, Jaguar XF (szacunek: 50 000 - 70 000 funtów) jest jednym z dwóch, które pojawiły się w sekwencji przedkredytowej filmu. Ścigały one Jamesa Bonda (Daniel Craig) i Madeleine Swann (Léa Seydoux) przez wąskie, kręte uliczki Matery w południowych Włoszech.