Piątek, 1 marca 2024

Wiodąca rola: Energy Superhub Oxford

10 listopada 2021

Udostępnij Facebook Twitter

"Najpotężniejszy w Europie superhub do ładowania pojazdów elektrycznych" został ogłoszony i zmierza do Oxfordu.

Brytyjska firma Pivot Power, będąca częścią EDF Renewables, oraz Rada Miasta Oxford, wraz z Fastned, europejską firmą zajmującą się szybkim ładowaniem pojazdów elektrycznych (EV), Tesla Superchargers i Wenea, jednym z największych dostawców usług ładowania EV w Europie, połączyły siły, aby dostarczyć Energy Superhub Oxford (ESO).

Będzie to pierwszy z 40 superhubów, który pomoże zapewnić Wielkiej Brytanii wystarczającą infrastrukturę ładowania dla szacowanych 36 milionów pojazdów elektrycznych na drogach do 2040 roku.

Superhub będzie początkowo wyposażony w 38 szybkich i ultraszybkich ładowarek (najpotężniejszych w jednym miejscu) z około 10 MW mocy na miejscu.

W przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego brytyjskiego centrum ładowania, miejsce to, w Redbridge Park & Ride, jest bezpośrednio podłączone do krajowej sieci elektrycznej wysokiego napięcia, aby zapewnić moc potrzebną do szybkiego ładowania setek pojazdów elektrycznych jednocześnie, bez obciążania lokalnej sieci elektrycznej lub wymagając kosztownych modernizacji.Ta innowacyjna sieć, opracowana przez Pivot Power, ma zdolność do rozszerzenia do kluczowych lokalizacji w Oxfordzie, aby zaspokoić masowe potrzeby ładowania pojazdów elektrycznych, od autobusów i taksówek do flot komercyjnych.

Fastned początkowo zainstaluje 10 ładowarek w superhubie o mocy 300kW, zdolnych do zwiększenia zasięgu o 300 mil w ciągu zaledwie 20 minut dla setek pojazdów elektrycznych dziennie.

Stacja będzie zasilana w 100% energią odnawialną, częściowo generowaną przez charakterystyczny dla firmy dach solarny, a wszystkie marki i modele pojazdów elektrycznych będą mogły ładować się jednocześnie w najwyższym możliwym tempie.

Ogłoszenie pojawia się w momencie, gdy Oxford ma uruchomić pierwszą w Wielkiej Brytanii Strefę Zerowej Emisji w sierpniu tego roku, gdzie pojazdy są rozliczane na podstawie ich emisji, z EV mogą korzystać ze strefy za darmo.

Pierwszy na świecie projekt o wartości 41 mln funtów, prowadzony przez Pivot Power, łączy w sobie ładowanie pojazdów elektrycznych, magazynowanie baterii, ogrzewanie niskoemisyjne i inteligentne technologie zarządzania energią, aby wesprzeć Oxford w osiągnięciu zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r. lub wcześniej.

"Naszym celem jest pomoc Wielkiej Brytanii w przyspieszeniu osiągnięcia poziomu zerowego netto poprzez dostarczanie energii tam, gdzie jest ona potrzebna, aby wspierać rewolucję w zakresie pojazdów elektrycznych i energii odnawialnej" - powiedział Matt Allen, dyrektor generalny Pivot Power.

"Oksford jest jednym z 40 obiektów, które rozwijamy w całej Wielkiej Brytanii, łącząc do 2 GW magazynów akumulatorów z połączeniami o dużej mocy do masowego ładowania pojazdów elektrycznych. "Energy Superhub Oxford wspiera plan EDF, aby stać się wiodącą firmą energetyczną w Europie w zakresie e-mobilności do 2023 roku i jest wzorem, który chcemy powielać w całym kraju, pracując ramię w ramię z lokalnymi społecznościami, aby stworzyć czystsze, bardziej zrównoważone miasta, w których ludzie chcą żyć i pracować."