Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Bentley świętuje ważny kamień milowy w produkcji

10 stycznia 2022

 

Producent luksusowych samochodów Bentley Motors wyprodukował swój 200-tysięczny samochód od czasu narodzin marki w 1919 roku.

Hybrydowy Bentayga, przeznaczony dla chińskiego klienta, spotkał się z najstarszym zachowanym Bentleyem, EXP 2, gdy zjeżdżał z linii produkcyjnej w siedzibie Bentleya w Crewe.

Kamień milowy w produkcji jest jeszcze bardziej znaczący, jeśli weźmie się pod uwagę, że 200-tysięczny samochód jest ostatnim z 155 582 pojazdów zbudowanych w Crewe od 2003 roku.

Obecnie firma Bentley buduje 85 samochodów dziennie. Dwie dekady temu zbudowanie takiej samej liczby pojazdów zajmowało miesiąc.

Dla porównania, w roku pierwszego istnienia Bentleya (1919-2002) firma zbudowała 44 418 luksusowych samochodów, z czego 38 933 w Crewe.

Wśród tej liczby znalazło się wiele kultowych modeli swoich czasów, w tym Bentley Blower, Continental R-Type, Mulsanne, Arnage i Azure. Co niewiarygodne, dane wskazują, że 84 procent wszystkich samochodów zbudowanych na rynek brytyjski nadal jeździ po drogach.

Zakrojony na szeroką skalę program inwestycyjny realizowany w fabryce w Crewe od 2003 r. szedł w parze z sukcesem Bentleya Continental GT, ostatecznego luksusowego Grand Tourera. W styczniu bieżącego roku zbudowano 80-tysięczny egzemplarz na indywidualne zamówienie.

"Wyprodukowanie 200-tysięcznego samochodu to tylko najnowszy punkt orientacyjny w niezwykłej podróży, którą Bentley odbywa od momentu powstania w 1919 roku" - powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Bentley, Adrian Hallmark.

"W 2003 r. wprowadzenie modelu Continental GT było momentem przełomowym dla marki, a sam Bentley stanowi 80 000 sprzedanych egzemplarzy z 200 000 ogółem i stworzył zarówno nowy segment, jak i współczesny wizerunek firmy Bentley.

"Tempo postępu znacznie przyspieszyło od 2003 roku i obecnie wchodzimy w kolejny okres transformacji, realizując naszą strategię Beyond100, której celem jest pozycjonowanie firmy Bentley jako światowego lidera w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności."

Patrząc w przyszłość, firma Bentley Motors dąży do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030, przy czym w późniejszym okresie fabryka w Crewe będzie miała pozytywny wpływ na klimat.

Bentley przejdzie na pełną elektryfikację - wyłącznie PHEV lub BEV - do 2026 r., a następnie do 2030 r. przestawi całą gamę modeli na pojazdy z napędem elektrycznym z akumulatorem. 

Więcej na: http://detailercenter.pl