Czwartek, 13 czerwca 2024

Nowy rekord świata dla Volkswagena Passata

5 kwietnia 2022

Udostępnij Facebook Twitter

Nowy Volkswagen Passat, wyposażony w system Bluemotion, został oficjalnie uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najdalszą podróż bez tankowania. Na jednym baku oleju napędowego VW Passat przejechał 1 527 mil z Maidstone w Kent na południe Francji i z powrotem w okolice Calais.

Kierowca, Gavin Conway, pokonał tę długą trasę w 33 godziny i 53 minuty, osiągając podczas jazdy średnią prędkość 45 mil na godzinę. VW Passat dotarł do południowego wybrzeża Francji i prawie pokonał całą drogę powrotną do Calais, co zostało uznane za rekord świata. Samochód Volkswagen Bluemotion został wyposażony w silnik o pojemności 1,6 litra i ma zbiornik paliwa o pojemności 77,25 litra. Podczas żmudnej podróży samochód pokonywał średnio 90 mil na galon oleju napędowego, co całkowicie zmieniło dotychczasowy rekord, który wynosił 64 mil na godzinę.

Pan Conway oszczędzał energię podczas podróży, jadąc z wyłączoną klimatyzacją i podniesionymi szybami. Przyniosło to pożądany efekt i przyczyniło się do oszczędności paliwa w samochodzie. Całkowity koszt tej oszczędnej podróży został obliczony na nieco ponad 6 pensów za milę. Aby potwierdzić przebieg podróży, Księga Rekordów Guinnessa wysłała dwóch pracowników AA, którzy jechali za Volkwagenem Passatem i obserwowali podróż. Komentując po podróży, pan Conway powiedział: "to tylko pokazuje, jak wydajne są nowoczesne samochody".

VW uczynił Bluemotion podstawą swojego dążenia do efektywności energetycznej i wszystkie modele Passata, Golfa i Polo są wyposażone w ten system, który stale udowadnia, że jest wiodącą na świecie technologią w zakresie oszczędności paliwa i inżynierii ekologicznej. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie silnik i systemy wspomagające, które współgrają ze sobą, dając samochodom Volkswagena jeden z najbardziej oszczędnych napędów na rynku.