Czwartek, 13 czerwca 2024

Ujawnione: Najlepsze w Wielkiej Brytanii sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych

9 lutego 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Zap-Map, wiodący brytyjski serwis mapujący pojazdy elektryczne, opublikował swoje coroczne rankingi zadowolenia z publicznych sieci ładowania.

Tabela ligowa, obecnie w czwartym roku, pochodzi z corocznej ankiety Zap-Map dotyczącej ładowania EV, w której wzięło udział ponad 3000 respondentów i która jest najbardziej ugruntowanym i kompleksowym badaniem kierowców EV w Wielkiej Brytanii.

W ramach ankiety respondenci oceniali swoje ogólne zadowolenie z sieci, z których regularnie korzystają, co jest następnie wykorzystywane do klasyfikacji każdej sieci na maksymalnie pięć gwiazdek. Respondenci oceniali również poziom zadowolenia z sieci w czterech kluczowych obszarach: niezawodność, łatwość użytkowania, koszty i udogodnienia.

W tym roku na pierwszym miejscu znalazła się firma InstaVolt. Ta sieć szybkiego ładowania uzyskała szczególnie wysokie oceny za niezawodność i łatwość obsługi, dzięki czemu otrzymała odznakę "Best EV Charging Network".

Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwie inne sieci szybkiego ładowania MFG EV Power i Osprey, które otrzymały tytuł "EV Driver Recommended".

Oceny użytkowników Zap-Map dla publicznych sieci ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii

Sieć EVOgólna ocena
InstaVolt4.4
MFG EV Power4.2
Osprey4.0
Pod Point3.8
GRIDSERVE Autostrada elektryczna3.6
Shell Recharge3.6
NewMotion3.5
IONITY3.5
Ubitricity3.4
Swarco E.connect3.3
GeniePoint (w tym ENGIE)3.1
ESB Energy3.0
ChargePlace Szkocja2.9
Źródło Londyn2.7
EV Charge Online2.6
bp pulse2.5

"Pomimo znaczących zmian w ciągu roku, są pewne rzeczy, które pozostają niezmienne" - powiedziała Melanie Shufflebotham, współzałożycielka i COO w Zap-Map.

"Kierowcy EV są jednoznaczni co do czynników, które składają się na dobre doświadczenie ładowania, a mianowicie niezawodność i łatwość użytkowania - i to powinny być kluczowe priorytety dla publicznych sieci ładowania w Wielkiej Brytanii".

"Badanie Zap-Map pokazuje, że podczas gdy jest to zapewniane przez niektórych, inni nie spełniają oczekiwań i konieczna jest poprawa. W miarę jak przechodzimy od wczesnych adopcji w kierunku masowego przyjęcia EV, uczynienie publicznego ładowania prostym staje się ważniejsze niż kiedykolwiek."