Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Bentley zbuduje swój pierwszy samochód elektryczny w Wielkiej Brytanii

4 marca 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Producent luksusowych samochodów Bentley ogłosił, że opracuje swój pierwszy w pełni elektryczny samochód w Wielkiej Brytanii, inwestując 2,5 mld funtów w modernizację swojej siedziby w Crewe.

Pierwszy Bentley EV ma zjechać z linii produkcyjnej w 2025 r. i będzie to znaczący moment w długiej historii Bentleya.

Jest to również kluczowy krok w realizacji strategii Beyond100 - przełomowego planu zapoczątkowanego w 2020 r., który ma zapewnić, że do 2030 r. firma Bentley będzie jeździć wyłącznie samochodami elektrycznymi i będzie całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Kluczem do tego ambitnego programu będzie plan Five-in-Five, który zobowiązuje firmę Bentley do wprowadzania co roku, począwszy od 2025 r., nowego modelu elektrycznego, co pozwoli na nowo zdefiniować referencje firmy jako wzorcowego producenta w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności.

"Dzisiejszy dzień jest prawdopodobnie najważniejszym dniem w nowoczesnej historii firmy Bentley i stanowi świadectwo ciężkiej pracy i umiejętności naszych kolegów w Crewe" - powiedział Peter Bosch, członek zarządu ds. produkcji w Bentley Motors.

"Podróż naprawdę zaczyna się teraz. Już teraz wyznaczamy szczyt w produkcji samochodów luksusowych i już przekształciliśmy naszą fabrykę tak, aby stała się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, co daje nam wiodące w branży referencje w zakresie ochrony środowiska."

Należąca do Volkswagena firma sprzedała w ubiegłym roku rekordową liczbę pojazdów. W sumie 14 659 samochodów znalazło nabywców w 2021 roku - to wzrost o 31% w stosunku do 2020 roku.

SUV Bentayga pozostał jej najlepszym sprzedawcą (odpowiadając za 40% całkowitej sprzedaży Bentleya) i sprzedał więcej egzemplarzy w 2021 roku niż w jakimkolwiek innym poprzednim roku, częściowo dzięki dodaniu do gamy hybrydowego układu napędowego.