Czwartek, 13 czerwca 2024

Prestiżowa nagroda dla nowego Fiata 500 EV

19 września 2021

Nowy Fiat 500 został uznany za najlepszy samochód elektryczny podczas pierwszego w historii konkursu Marie Claire UK Sustainability Awards.

Chwalony za imponujący zasięg, kultowy design, funkcje łączności i wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, otrzymał także inne nagrody, w tym tytuł Najlepszego Małego Samochodu Elektrycznego dla Miasta przyznany przez WhatCar? oraz tytuł Miejskiego Samochodu Roku przyznany przez Auto Express.

W inauguracyjnym konkursie Sustainability Awards do zespołu Marie Claire UK dołączyli światowi eksperci, liderzy myśli i działacze na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby docenić marki, które zmieniają świat na lepsze w coraz bardziej świadomym ekologicznie świecie.

"Nowy Fiat 500 ma wszystko, czego potrzeba, aby przekonać nabywców do jazdy na napędzie elektrycznym, oferując imponujący zasięg jak na swoje rozmiary oraz elegancką i nowoczesną modernizację swojego kultowego projektu" - powiedziała Andrea Thompson, redaktor naczelna Marie Claire UK.

"To właśnie dbałość o szczegóły wyróżnia go na tle konkurencji. Od funkcji autonomicznej jazdy i łączności po innowacyjne wykorzystanie we wnętrzu materiałów morskich pochodzących z recyklingu - to zwinna, wydajna i inteligentna 500-tka dla nowego pokolenia."

fiat 500

Nowa 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym Fiatem zaprojektowanym od podstaw. Najlepsze w swojej klasie cechy samochodu obejmują technologie Autonomicznej Jazdy Poziomu 2, różnorodne opcje akumulatorów i zasięg jazdy do 199 mil - najdłuższy zasięg spośród wszystkich elektrycznych samochodów miejskich dostępnych obecnie na rynku.

Zrównoważona filozofia Nowej 500 znajduje odzwierciedlenie nie tylko w elektrycznym układzie napędowym, ale także we wnętrzu. Siedzenia są częściowo wykonane z przędzy Seaqual, której tkanie wytwarza materiał pochodzący z recyklingu plastiku, którego 10% pochodzi z morza, a 90% z lądu.

Greg Taylor, Dyrektor Generalny Fiat UK, dodał: "Pojawienie się Nowej 500 wyznacza kluczowy moment w udostępnianiu brytyjskim kierowcom zrównoważonej, połączonej i autonomicznej mobilności.

"Dzięki wielu funkcjom, takim jak całkowicie nowy system infotainment i poziom 2 Autonomous Driving - który jest ekskluzywny dla Nowej 500 w swoim segmencie - jak również czterem poziomom wykończenia, istnieje Nowa 500 dla każdego."

W ostatnich tygodniach, nowa 500 zdobyła dodatkowo nagrodę Best Small Electric Car for the City by What Car?, została nazwana Samochodem Roku przez Electrifying, a także została uznana przez Auto Express za ich Miejski Samochód Roku.