Czwartek, 28 marca 2024

Jaka jest przyszłość przemysłu motoryzacyjnego?

12 września 2021

 

Nie ma wątpliwości, że rok 2020 był dla sektora motoryzacyjnego rokiem pełnym wyzwań, a pandemia koronawirusa pogłębiła problemy wynikające z Brexitu.

Jednak branża wykazała się również ogromną odpornością, wychodząc z dołka gospodarczego w marcu i kwietniu ubiegłego roku, aby zapewnić wzrost sprzedaży nowych pojazdów rok do roku w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kolejne raporty sugerują jednak, że sprzedaż w Europie i Stanach Zjednoczonych nie powróci do poziomu sprzed kryzysu aż do roku 2023, co stworzy lukę na rynku, którą Chiny będą mogły wykorzystać.

Ale czego oczekuje się od rynku w czasie, i jak poszczególne warsztaty i mechanicy mogą wyglądać, aby zabezpieczyć swoją działalność w przyszłości?

Rozpoznawanie wzrostu i rozwoju pojazdów elektrycznych

Pomimo początkowego spadku sprzedaży w I i II kwartale 2020 roku (oraz faktu, że popyt pozostaje znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii), w tym samym okresie sprawozdawczym pojazdy elektryczne stały się coraz bardziej popularne.

przemysł

W skali globalnej, sprzedaż samochodów elektrycznych przyspieszyła w niewiarygodnym tempie w 2020 roku, wzrastając o 43% do ponad trzech milionów.

Szczególnie wysoki wzrost odnotowuje rynek brytyjski, gdzie do końca czerwca 2021 r. po brytyjskich drogach będzie jeździć prawie 280 000 pojazdów z napędem wyłącznie elektrycznym. Dodatkowo, na drogach znajdzie się ponad 570.000 modeli plug-in, takich jak hybrydy (PHEV), przy czym liczby te będą prawdopodobnie stopniowo wzrastać w miarę upływu czasu.

To powinno być ostrzeżeniem dla właścicieli warsztatów i mechaników, którzy muszą wyposażyć się do obsługi napraw samochodów elektrycznych na dużą skalę, jeśli mają pozostać konkurencyjni.

Należy pamiętać, że zmiana w kierunku pojazdów elektrycznych następuje stopniowo od 2012 r. i choć profil nowych rejestracji mógł się zmienić w ciągu ostatniej dekady, trend ten raczej nie zaniknie w najbliższym czasie.

Inwestowanie w zrównoważone materiały i zautomatyzowaną siłę roboczą

Ewolucja przemysłu motoryzacyjnego charakteryzuje się przejściem w kierunku zrównoważonej produkcji, więc pozyskiwanie przyjaznych dla środowiska materiałów i sprzętu jest kolejnym ważnym krokiem dla warsztatów samochodowych.

Jednym z głównych punktów ciężkości było zmniejszenie poziomu CO2 wykorzystywanego w procesie produkcyjnym, a innowacje, recyklerzy i metalurdzy pomogli w osiągnięciu tego celu.

Pytanie dla warsztatów samochodowych brzmi: w jaki sposób mogą one zaopatrywać się w zrównoważone materiały w dzisiejszych czasach? Cóż, kluczem jest wynegocjowanie przejrzystej i konkurencyjnej umowy z dostawcami, a można to zrobić poprzez zabezpieczenie kontraktu terminowego. Kluczowym elementem handlu kontraktami terminowymi w Wielkiej Brytanii jest umożliwienie warsztatom kupowania materiałów po stałej cenie przez cały okres obowiązywania umowy, co pozwala na znacznie większą spójność procesu.

Wprowadzając te subtelne zmiany operacyjne i włączając zautomatyzowane procesy do codziennej działalności (co z kolei uwalnia wykwalifikowanych pracowników do bardziej dochodowej pracy), firmy mogą zabezpieczyć się na przyszłość i odgrywać kluczową rolę w globalnym przemyśle motoryzacyjnym. Dowiedz się więcej na: http://autokosmetykaopinie.pl