Piątek, 24 września 2021

Przewodnik po detailingu wnętrz

27 maja 2021

To jest trzeci z naszych blogów #AttentionToDetail i teraz, gdy mamy pokryte Przygotowanie Detailing i Detailing zewnątrz, przechodzimy do wnętrza samochodu. Ponownie podzielimy szeroki temat detailingu wnętrza na etapy, aby łatwiej było go śledzić, a jeśli czas nie jest luksusem, na który można sobie pozwolić, można wybrać te etapy, na które mamy czas, a które trzeba zostawić na inny czas. Będziemy patrzeć na:

 • Usuwanie śmieci
 • Dywaniki i maty
 • Deska rozdzielcza i konsola środkowa
 • Siedzenia
  • Tkanina
  • Skóra
  • Porady

​​detailing

Samochody mogą być oczywiście waletowane przez firmę, ale nie zawsze czyszczą i szczegółowo samochód do poziomu, który chcesz i oczekujesz od profesjonalnej firmy, więc w takich przypadkach warto przeczytać o tym, co jest wymagane i technik stosowanych do szczegółowego samochodu do wysokiego standardu chcesz. Wiele z tego zależy od tego, ile czasu masz wolny i czy masz know-how. Aby szczegółowo wnętrze swojego samochodu będziesz potrzebował zalecanych produktów, o których wspomnieliśmy w blogu przygotowania, jak wymienione ponownie poniżej:

 • Odkurzacz, szczotka i szampon do dywanów.
  • Black & Decker Dustbuster 12 Volt Car Vacuum
 • Środek do zabezpieczania wewnętrznych elementów wykończenia.
  • Autoglym Vinyl and Rubber Care
  • Scotchgard Protector for Fabrics & Upholstery
  • Quick Finish Interior
 • Szampon do pielęgnacji tkanin.
  • Szampon do wnętrz Hi-Foam
  • Swissvax Fabric
  • Zestaw do pielęgnacji tkanin
 • Środek do czyszczenia skóry i szczotka do czyszczenia skóry.
  • L1 Leather Guard
  • Turtle Wax Glycerin Enriched Leather Cleaner & Conditioner
  • Leather Cleaner
 • Skóra Alcantara, najlepiej użyć rozcieńczonego środka do czyszczenia powierzchni oraz szczotki z miękkim włosiem.
  • Środek do czyszczenia alcantary
  • I1 Smart Fabric
  • Swissvax Alcanta Cleaner
 • Ściereczka z mikrofibry.
  • Kent Q6100 Extra Large Microfibre Drying Towel
  • MF2 Zero Scratch Microfibre Drying Towel
  • Micro Fluffy Anthracite

 

1. Usuwanie śmieci

To jest dokładnie to, co jest napisane na blasze. Oczyść samochód z wszelkich śmieci i kawałków oczywistego brudu i śmieci, które leżą wokół. Przesuń siedzenia do pozycji maksymalnie do przodu, aby sprawdzić pod nimi, a następnie przesuń je do pozycji maksymalnie do tyłu, aby sprawdzić ponownie. Jest to taki oczywisty krok do detailing swój samochód, ale usunięcie wszelkich śmieci wewnątrz natychmiast sprawia, że wygląda mądrzej i znacznie bardziej zachęcające do siedzenia w.

2. Dywaniki i maty

Gdy wszystkie oczywiste śmieci zostały usunięte, następnym krokiem jest czyszczenie dywanów i mat. Najlepiej jest usunąć półkę na paczki, wszelkie maty podłogowe lub pokrowce na siedzenia, które możesz mieć pierwszy, ponieważ każdy brud na nich może spaść na dywan - lub możesz po prostu przegapić brud pod nimi wszystkimi razem. Ta sama zasada kciuka ma zastosowanie jeszcze raz, zacznij od góry i pracuj w dół. czyści półkę bagażnika i dywaniki z samochodu, używając odkurzacza i jeśli mają znaki i plamy na nich, szampon do dywanów może być używany do czyszczenia ich dalej. Ty możesz rozważać dostawać profesjonalnego dywanowego cleaning od miejscowej cleaning firmy która może także robić ten pracy dla ciebie.

 

Jeśli są to gumowe maty, to należy je dokładnie wypłukać, po umyciu szamponem maty z tkaniny i wypłukaniu gumowych mat, powiesić je tak, aby mogły wyschnąć.

 

Dywan sam potrzebuje szampon czyścić je - preferably spray na szampon jak ono pokrywa teren równomiernie. Dostaje gęstą szczotkę i pracuje rozpylony szampon w dywan jeden teren na raz. Najlepiej jest pracować w sekcji, a nie spryskiwać cały dywan najpierw, jeśli jest pozostawiony na długo i jest podany czas do wsiąknięcia, dywany mogą rozwijać pleśń. Tak dla ten powodu ja jest także najlepszy mieć niektóre kuchenną rolkę także moczyć up jakaś zbyt wilgotne plamy opuszczać za po ty pracowałeś szampon w dywan.

Jeżeli tam jest nieznacznie ciężki plama na dywan właśnie rozpylać trochę więcej szampon lub, szczególny plama zmywacz, na ten terenie i pracować je w znowu.

3. Deska rozdzielcza i konsola środkowa

Butelka sprężonego powietrza jest zalecane do tego etapu, jak można wydmuchać kurz i brud, który jest w trudniej dostępnych miejscach, mają odkurzacz ustawić obok niego do działania jako ekstraktora, więc nie kończy się tylko dmuchanie brud wokół samochodu i jest usuwany zamiast.

Aby dostać się do całego brudu i kurzu w samochodzie, należy przesunąć siedzenia całą drogę do przodu podczas szamponowania dywanów i czyszczenia, a podczas detailingu konsoli środkowej chcesz zrobić to samo z drążkiem zmiany biegów. W szczelinach pomiędzy drążkiem zmiany biegów a bramką zmiany biegów może gromadzić się dużo brudu, dlatego przesuwaj się w górę i w dół po biegach, aby zapewnić sobie dostęp do każdego gniazda zmiany biegów i odpowiednio je wyczyścić.

W przypadku drobniejszych obszarów, takich jak ten, należy użyć szczotki z cienką końcówką, aby wymieść brud, a następnie można ponownie użyć sprężonego powietrza, aby usunąć wszelkie luki.

Konsola środkowa i deska rozdzielcza mogą być wytarte łagodnym środkiem czyszczącym o uniwersalnym przeznaczeniu po wydmuchaniu i zamieceniu oczywistego kurzu i brudu. Użyj sprayu na środek czyszczący i wytrzeć go na powierzchniach wewnętrznych. Aby zakończyć powierzchnie trzeba będzie opatrunek wnętrza, Armor All oferują kilka wspaniałych produktów, więc sprawdź je, można ich używać na wszystkich deski rozdzielczej i konsoli środkowej, plastiku i wykończenia drzwi, a także siedzenia winylu.

Dressing wnętrza naprawdę dodaje ostatni połysk do swoich wysiłków detailingowych, więc poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że chronisz wszystkie powierzchnie i zastosować go równomiernie. Nie chcesz, aby pozostał nadmiar lub smugi, więc wmasuj dressing w powierzchnie, a pod koniec i przy dalszym stosowaniu Twoje plastiki i elementy wykończeniowe będą wyglądały na odświeżone i odnowione.

 

NIE WOLNO: Używaj dressingów do wnętrz na pedałach, kierownicy, skórzanych siedzeniach lub jakichkolwiek elementach sterowania samochodem i elementach zewnętrznych. Sprawi on, że powierzchnia stanie się śliska, więc unikaj wymienionych obszarów, ponieważ zagraża to Twojemu bezpieczeństwu podczas jazdy.

Upewnij się, że zaczynasz na małej powierzchni testowej, aby uzyskać wyczucie i obserwować efekty, zanim użyjesz go na dużych powierzchniach wykończeniowych.

4. Siedzenia

Detailing fotele może zrobić wielką różnicę do wnętrza samochodu, ponieważ są one pierwszym myśli naprawdę widzisz, jak patrzysz do samochodu, a oni mogą bardzo szybko wyglądają nudne i odbarwione, jeśli rozlać rzeczy, okruchy kropli z jedzenia i po prostu od efektu wybielania od słońca. Różne materiały wymagają różnych metod, aby je wyczyścić i nadać im wysoki standard.

Nie ma jednego zestawu jednolitych metod, które powinny być używane, więc, aby to ułatwić, przyjrzeliśmy się różnym metodom dla różnych typów siedzeń. Poniżej znajdziesz metodę, która najlepiej pasuje do Twoich foteli samochodowych.

Tkanina

Siedzenia z tkaniny są łatwiejsze do czyszczenia niż siedzenia skórzane, ponieważ można je czyścić w taki sam sposób jak dywany. Użyj szamponu do wnętrz samochodów i szoruj gąbką po tkaninie. Rób to na małych obszarach i, podobnie jak w przypadku dywanów, upewnij się, że nie moczysz siedzeń, ponieważ może to prowadzić do pleśni i sprawić, że gotowy produkt będzie wyglądał gorzej niż przed rozpoczęciem.

Po umyciu siedzeń szamponem należy użyć wilgotnej ściereczki z mikrofibry, aby je wytrzeć, usuwając brud, który szampon i szorowanie powinny podnieść, pozostawiając czyste siedzenie pod spodem. Nie ma nic złego w powtórzeniu procesu detailingu kilka razy, aż jesteś szczęśliwy wszystkie zabrudzenia i plamy zostały podniesione z siedzenia, tylko upewnij się, że nie stopniowo sprawiają, że siedzenie moczy.

Użyj szmatki lub namoczyć wilgoć pozostawioną na siedzeniach po ich szampon. Gdy szmatka czuje suchy znowu po ty używałeś je próbować i moczyć up więcej wilgoć ty robiłeś mię dosyć czasy. Jeśli nadal czuje się mokry, trzeba nadal wycierać nad siedzeniami.

Inna metoda jest używać "wet-vac" (Water Extraction Carpet Cleaner) ten daje ci neater linie w materiale i może być potężny niż jeżeli ty czyścisz i detal ręcznie. To zależy od tego, ile masz czasu i czy jesteś przygotowany, aby przejść nad siedzeniami kilka razy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

 

Skóra

Skórzane siedzenia wymagają więcej czasu i uwagi, aby dobrze je wyczyścić. Nie chcesz zostawić na nich smug i muszą być dobrze odżywione i wypolerowane, w przeciwnym razie pojawią się na nich ślady, a obszary, które nie zostały prawidłowo odżywione, z czasem popękają i zniszczą się szybciej niż inne obszary. Na początek musisz przygotować siedzenia tak samo jak każdą inną część samochodu, użyj odkurzacza i miękkiej szczotki z włosiem, aby usunąć oczywisty brud i kurz. W fałdach materiału i wzdłuż linii szwów należy użyć szmatki z mikrofibry, aby dostać się do trudniej dostępnych miejsc. Następnym krokiem jest użycie środka do czyszczenia skóry, którego kilka rodzajów zaproponowaliśmy na górze tego bloga, aby wyczyścić siedzenia. Przetestuj środek czyszczący na małym, niewidocznym obszarze siedzenia, abyś mógł się zorientować, jak dużą siłę nacisku należy zastosować podczas szorowania siedzeń i jak dużo środka czyszczącego należy użyć. Po opanowaniu tej techniki można przejść do czyszczenia reszty siedzenia, ale znów należy pracować w podzielonych obszarach, zaczynając od góry i kierując się w dół. Możesz rozpylić środek czyszczący bezpośrednio na skórę przed użyciem szczotki z miękkim włosiem, ale jeśli masz fotele z perforowaną skórą, nie rób tego. Jeśli spryskasz perforowane siedzenia, środek czyszczący wniknie między otwory, więc zamiast tego rozpyl go na samą szczotkę i wyszoruj skórę. Do wytarcia do sucha użyj ściereczki z mikrofibry.

Skóra Alcantara

Skóra Alcantara jest znacznie bardziej miękka niż zwykła, błyszcząca i twardsza skóra, do której przywykłeś przy fotelikach samochodowych. W wyniku użytkowania może szybko stać się matowa i płaska, dlatego ważne jest, aby nie spieszyć się z jej czyszczeniem, aby wyglądała na pełną i odświeżoną. W rezultacie jest bardziej delikatna i wymaga więcej troski, choć stosowana metoda jest w dużej mierze taka sama.

Chcesz zacząć od po prostu odkurzania wszelkich oczywistych zanieczyszczeń na siedzeniu.

Następnym krokiem jest złapanie środka do czyszczenia wnętrza samochodu, lub jednego z środków do czyszczenia alcantary, które zasugerowaliśmy na początku bloga, i rozpylić go lekko i równomiernie na obszarze siedzenia. Zacznij od małego, niewidocznego obszaru do ćwiczeń, a następnie przejdź do głównej części siedzenia.

Ja jest zawsze pomysłem sprawdzać butelkę widzieć jeżeli ja jest premixed rozcieńczającym rozwiązaniem lub jeżeli ono potrzebuje dodawać wodę wciąż. Jeżeli ty bezpośrednio rozpylać cleaning rozwiązanie który no rozcieńcza ja może plamić lub wybielać siedzenie więc zawsze upewniał się że ty sprawdzasz przedtem i mieszasz wskazującą kwotę jeżeli potrzeba.

Używanie sprayu zapewnia dużo bardziej równomierne pokrycie niż po prostu wycieranie go na siedzeniach. Po spryskaniu siedzenia należy użyć czystej, miękkiej szczotki z włosia, aby wyszorować siedzenie, nie trzeba stosować dużej siły nacisku, wystarczy, że zaczniesz widzieć, jak brud się unosi, a kiedy wytrzesz go szmatką z mikrofibry, pozostawia pod spodem czysty płat skóry.

O wiele lepiej jest powrócić do tego samego obszaru kilka razy (niektóre obszary o silniejszym zabrudzeniu mogą wymagać 3 lub 4 przejść, aby prawidłowo je wyczyścić), niż szorować jeden obszar zbyt mocno i ryzykować uszkodzenie skóry. Nie spiesz się z tym i upewnij się, że nie moczysz materiału, tylko lekką warstwę mgły nad nim.

Ściereczka z mikrofibry jest wskaźnikiem, czy skończyłeś każdą sekcję, czy nie. Jeśli na ściereczce nadal znajduje się brud, musisz wyczyścić skórę dalej, jeśli wygląda na czystą, jesteś gotowy.

Teraz, gdy Alcantara jest czysta, musisz ją odświeżyć i podnieść. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na to jest użycie odkurzacza ponownie. Użyj węższej przystawki dyszy i uruchom go nad skórą w gładkich ruchów tam i z powrotem. Prawie chcesz szorować skórę ponownie, podczas gdy nie faktycznie dotykając go. Przebiegasz tuż nad nią.

Dobrą wskazówką dla tej części jest użycie palca jako przewodnika i mieć go po prostu szturchając przeszłości koniec dyszy tak, że dotyka skóry, to zatrzymuje się od przeciągania koniec dyszy na powierzchni zamiast.

Postępując zgodnie z wszystkimi powyższymi krokami, będziesz w stanie szczegółowo wnętrza samochodu z powrotem do stanu showroom świeże. Wtedy wszystko, co musisz zrobić, to patrzeć na niego, podziwiać go i cieszyć się nim.