Wtorek, 5 lipca 2022

Punkty zapalne dla kradzieży samochodów w Anglii i Walii

2 lutego 2022

Share

  • Facebook
  • Twitter

Nowe badania ujawniły, które regiony w Anglii i Walii odnotowują najwięcej - i najmniej - kradzieży pojazdów.

Eksperci od ubezpieczeń samochodowych z Uswitch przeanalizowali, jak kradzieże samochodów zmieniły się w ciągu ostatnich pięciu lat, analizując statystyki ONS dotyczące przestępczości i kradzieży pojazdów, aby ujawnić regiony o najwyższym wskaźniku kradzieży pojazdów.

Londyn ma najwyższy wskaźnik przestępstw samochodowych na głowę z 113,0 zgłoszonych na 10.000 osób.

The West Midlands mają drugi najwyższy wskaźnik przestępczości pojazdów w Anglii i Walii, z 87,0 przestępstw na 10.000 osób w obszarze, podczas gdy Greater Manchester plasuje się na trzecim miejscu, z 79,6 zgłoszonych przestępstw na 10.000 osób.

10 obszarów policyjnych o najwyższym wskaźniku przestępczości związanej z pojazdami w Anglii i Walii

RankingObszar Ludność (2019)Liczba przestępstw do 21 marcaWskaźnik przestępczości związanej z pojazdami na 10,000
1Londyn (Metropolitan Police)8,952,300101,131113.0
2West Midlands2,928,60025,47087.0
3Greater Manchester2,835,70022,56879.6
4Bedfordshire675,0005,07975.2
5South Yorkshire1,409,00010,26672.9
6Hertfordshire1,189,5006,95958.5
7Essex1,846,70010,39256.3
8West Yorkshire2,332,50013,08656.1
9Warwickshire577,9003,21055.5
10Northamptonshire753,3004,13454.9

Tymczasem obszar obejmujący walijskie regiony Dyfed i Powys ma najniższy wskaźnik przestępczości związanej z pojazdami w kraju, wynoszący 12,1 przestępstw na 10 000 osób.

Regiony w Anglii i Walii, w których odnotowuje się najniższy wskaźnik kradzieży pojazdów

RankingObszarLudność (2019)Liczba przestępstw do 21 marcaWskaźnik przestępstw związanych z pojazdami na 10,000
1Dyfed-Powys519,70062812.1
2Cumbria500,00070414.1
3Północna Walia699,6001,06115.2
4Devon i Kornwalia1,772,5003,10717.5
5North Yorkshire828,7001,53418.5

Badanie Uswitch ujawniło również, że od 2016 do 2021 roku, krajowa liczba przestępstw związanych z pojazdami spadła o 8,70% z 365,037 do 336,650.

Północna Walia odnotowała największy spadek przestępczości związanej z pojazdami w ciągu ostatnich 5 lat - liczba przestępstw spadła o 48,3% do 1 061 w roku poprzedzającym marzec 2021.

Metropolitan Police odnotowała największy wzrost przestępczości związanej z pojazdami w całym kraju, z liczbą przestępstw rosnącą aż o 22,1%.

Od czasu Covid-19 przestępczość związana z pojazdami spadła w całym kraju o 27,13%, przy czym w pierwszym roku pandemii odnotowano ponad 100 000 mniej przestępstw.